למה לקבל טיפול במכון CBT?

פודקאסט: בריא בראש

פוסטים חדשים

טיפול במכון CBT

עדכון: המכון נסגר בינואר 2017. נכון להיום דר' אוהד הרשקוביץ מקבל במסגרת קליניקה פרטית בלבד בפתח תקווה.
ניתן ליצור קשר או לקבוע פגישה כאן >>

 

טיפול במכון CBT: למה לטפל דווקא אצלנו?

טיפול CBT אפשר לקבל היום בכל כך הרבה מקומות ואצל אינספור מטפלים. אשמח לשפוך קצת אור על העבודה איתנו ולענות על השאלה למה לבחור לטפל אצלנו?…

אצלנו אין פשרות על מקצועיות המטפלים:

ברצוני להעלות נקודה מקצועית חשובה וכואבת: היום בישראל תחום טיפול CBT אינו תחום מוסדר או מוגן. במילים אחרות, כל פסיכולוג או מטפל אחר יכול להחליט לטפל בשיטת CBT גם בלי ללמוד את התחום באופן יסודי. אין מי שבודק, אין מי שמשגיח, אין סטנדרט מקצועי ברור לפיו חייבים מטפלים לעבוד.

ופה אני והצוות מותחים קו ואומרים: לא אצלנו.

את המקצועיות ואחוזי ההצלחה הגבוהים שיש לנו בטיפולים, אנו חבים לעיקרון אחד עליו אנחנו שומרים מיום היווסדנו:

כל המטפלים במכון ללא יוצא מן הכלל עוברים את ההכשרה ברמה הגבוהה ביותר. מטפלים במכון CBT הינם בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה או עבודה סוציאלית קלינית עם השלמה של שנתיים נוספות לטיפול ב-CBT במוסד מוכר, או פסיכותרפיסטים בעלי תואר שני ספציפי ב-CBT.

מאחר ואין אצלנו פשרות בנושא, איכות הטיפול אצלנו היא ברמה הגבוהה ביותר שניתן למצוא היום בארץ.

1.png

בידינו הידע המקצועי העדכני ביותר בתחום:

בנוסף להעסקת אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה עם רקורד וניסיון, אספר כי אנו דואגים להתעדכן דרך קבע במידע והמחקרים שנמצאים היום בתחום וליישמם בשטח.

טיפול CBT במכון הינו מעמיק ומקיף ולכן מביא תוצאות:  

אני שומע לעיתים דיעות לא מבוססות שגורסות כי טיפול CBT אינו מעמיק מספיק ואף שטחי ביחס לטיפול הפסיכודינאמי. אנצל את ההזדמנות לתקן את התפיסה הנ"ל ולשתף כי טיפול CBT מתייחס לא רק לסימפטומים אלא גם לאמונות יסוד ודימוי עצמי של המטופל, ומעמיק לא פחות מטיפול דינמי. יעידו על כך פסיכולוגים כמוני שהתמחו בטיפול CBT לאחר תואר בטיפול דינמי.


תהליך האבחון אצלנו הוא מושקע ומגובה בחשיבה רבה.

לאחר פגישת הכרות ראשונית להערכה מתכנס הצוות המקצועי ומגבש המלצה לתכנית הטיפול המתאימה ביותר לפי מידותיו וצרכיו של כל מטופל. נוכחתי באופן מובהק כי השקעה זו בתהליך ההערכה הראשוני באה לידי ביטוי אח"כ באחוזי הצלחה מצוינים ושיפור חיי מטופלים רבים. גם במהלך הטיפול ישנה בקרה מתמדת של המטפל כי הטיפול אכן במסלול הנכון ואם לא – מבצעים התאמות.

2.png

התחשבות וגמישות בנושא הסדרי התשלום

אני וצוות המכון מודעים לכך, שנושא המחיר עלול להיות מחסום לרבים מהאנשים שממש רוצים וצריכים עזרה. אז ראשית יש לזכור שטיפול CBT הינו ממוקד ויחסית קצר-טווח, בניגוד לטיפול פסיכודינאמי שעלול להתפרש על חודשים ארוכים ואף שנים. וההוצאה היא כמובן בהתאם. ועדיין אנו עושים מאמצים להתחשב ביכולותיו של אדם כדי להפוך את הטיפול נגיש עבור כמה שיותר אנשים שזקוקים לו. מי שיצטרך יוכל לבקש תכנית לפריסת תשלומים. חשוב לי לומר כמה חבל לוותר על שינוי שיכול להיות כה מהותי באיכות החיים בשל שיקולים כלכליים. אם אתם מתלבטים, צרו קשר ונמצא את הדרך, יחד.

ולמה לבחור בטיפול CBT?

פשוט מאוד. מוכח היום כי טיפול CBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי – הוא היעיל ביותר להפרעות חרדה, OCD וכל צורותיהם; מדובר בטיפול ממוקד וקצר טווח. כך שאין יותר שום סיבה טובה לסבול.

תוך יחסית זמן קצר, אתם יכולים להקל על חייכם באופן משמעותי, להחזיר את המושכות לידיכם ולשפר את איכות החיים לאין שיעור.

יתרונות בולטים בטיפול CBT מול טיפול פסיכודינאמי רגיל:3.png

  1. טיפול CBT הינו קצר טווח ובעל מסגרת מובנית ומוגדרת – טיפול פסיכודינאמי יכול להימשך שנים. ההשלכות הן גם בזמן ההשקעה וגם ברמה הכלכלית.
  2. טיפול CBT נותן מענה ממוקד לסימפטומים ברורים ומדויקים והתוצאות מהירות (בהתאם להשקעת המטופל). טיפול פסיכודינאמי יותר רחב ו"מפוזר" ולוקח הרבה זמן להתמקד.
  3. בניגוד לטיפול פסיכודינאמי בו המטפל הוא בעיקר פאסיבי בעמדת הקשבה, בטיפול CBT המטפל אקטיבי ופעיל בתהליך.

לקריאה נוספת על טיפול CBT >>

הצטרפות לרשימת דיוור

קבלת עדכונים למייל