שאלות נפוצות (FAQ) על טיפול במכון CBT

בשנים האחרונות הפך טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) לטיפול פסיכולוגי פופולארי ומועדף לקשת רחבה של בעיות פסיכולוגיות והפרעות נפשיות.

איך מתבצע הטיפול אצלנו במכון CBT? מי המטפלים? מהו אורך הטיפול? כל התשובות לשאלות הכי חשובות והכי שכיחות שאנו שומעים.

למה דווקא ב"מכון CBT"

מכון CBT הינו מהותיקים והראשונים בתחום בארץ ויחיד מסוגו במיקוד שלו: טיפול אך ורק באמצעות CBT – התמחות בהפרעות חרדה וOCD על מגוון צורותיהם.
לקריאה נוספת על למה טיפול דווקא אצלנו >>
 

מי המטפלים במכון? 

כל המטפלים שלנו במכון CBT הינם אנשי מקצוע מהמדרגה הראשונה – אנחנו לא מתפשרים על הסמכה פורמאלית בתחום CBT. כל המטפלים אצלנו בוגרי תואר שני/שלישי בפסיכולוגיה/עבודה סוציאלית עם השלמה של שנתיים נוספות לטיפול בCBT, או פסיכותרפיסטים בעלי תואר שני ספציפי בCBT. ולכן, איכות הטיפול אצלנו היא ברמה הגבוהה ביותר שניתן למצוא היום בארץ.
 

במה בדיוק אנחנו מטפלים במכון?

אנו מתמחים בטיפול והקלה במגוון גדול של הפרעות נפשיות וביניהן: הפרעות חרדה למיניהן, הפרעות OCD, אכילה,  ניהול כעסים, דיכאון וכל מיני נושאים שקשורים לדימוי עצמי.
לרשימה המלאה של הפרעות בהן אנו מטפלים >>
 

כיצד מתנהל הטיפול?

לאחר שמקיימים במכון פגישת אבחון והערכה, מגבשים תכנית טיפולית ולאחר מכן נפגשים פעם בשבוע 50 דקות. בפגישות האישיות עם המטפל עובדים על זיהוי של דפוסים לא בריאים. מה כוונה? דפוסים מחשבתיים שתוקעים אותנו או מכניסים אותנו ללחצים גדולים, וכמובן התנהגות נלווית שנובעת מכך. שני אלו ביחד או לחוד גורמים לרגשות קשים וסימפטומים לא רצויים. במהלך הפגישות מקבל המטופל כלים שונים שמתאימים לו לתרגול בבית כדי להחליף את הדפוסים.
לקריאה נוספת על שיטת הטיפול של CBT >>

[activecampaign form=11]
אלו סוג כלים / תרגולים מקבלים, למשל?

  • כלים שמטרתם שינוי של דפוסי חשיבה: שלב זיהוי, כלים למה שנקרא "אתגור" של מחשבות קיימות והחלפתן.
  • כלים שמיועדים לשנות דפוסי התנהגות: אופציות לנסות פעולה אחרת שמרגיעה, תגובה אחרת כמובן ממה רגילים.
  • טכניקות הרגעה: כלים שונים שמטרתם לפני הכל להרגיע את הנשימה, את הגוף, את המחשבה לפני החרפת המצב והגעה חלילה להתקפי חרדה למשל.

 

מהו אורך טיפול CBT?

טיפול ממוצע אורך 10-20 פגישות שבועיות. כמובן שישנם פרמטרים אישיים שונים שמשפיעים על אורכו של הטיפול כגון רמת ההפרעה וחומרתה, שיתוף הפעולה ומחויבותו של המטופל לתרגולים וכן סוג ההפרעה עצמה. לדוגמא,  טיפול בניהול כעסים הינו יחסית קצר לעומת טיפול בהפרעות אישיות שהן יותר מורכבות ומצריכות טיפול יותר ארוך.
 

היכן מתבצע הטיפול?

הפגישות מתקיימות בקליניקה וישנו חלק מהותי של תרגול בשטח – כל מקום בו המטופל חווה קושי הינו אפשרי. אלו המקומות בהם נעזרים ומיישמים את הכלים שמקבלים בטיפול.
 

מהם אחוזי הצלחה של הטיפול אצלנו? 

מחקרים הצביעו בגדול על אחוזי ההצלחה בין 60-80% בטיפולים ברוב ההפרעות, שאלו נחשבים לאחוזים גבוהים מאוד בעולם הטיפולי, ומשקפים את האחוזי הצלחה במכון CBT. הסיבה לאחוזי הצלחה גבוהים אצלנו נעוצה בכך שאנו מקפידים לעבוד רק עם מומחים בעלי ההכשרה הגבוהה ביותר. זו נקודה ראויה לציון שכן בישראל התחום אינו מוסדר ואינו מוגן ולכן יש לא מעט מטפלים שאינם בעלי ההכשרה המתאימה. כדי להגיע לסיכוי הצלחה גבוה, מומלץ על מטפל בעל הכשרה של לפחות שנתיים ספציפית בCBT.

האם הטיפול כרוך בתרופות?

אנחנו לא דורשים ולא מספקים טיפול תרופתי. במידת הצורך ואם המטופל מעוניין – יש באפשרותנו להפנות לפסיכיאטר מוסמך לשילוב טיפול תרופתי.
 

האם ניתן לקבל המלצות אישיות ממטופלים? 

טיפול זה דבר דיסקרטי, אישי וסודי ולכן אנו מנועים מלתת שמות של מטופלים. עם זאת, בידינו מכתבי תודה רבים והמלצות בעילום שם.
למאגר מכתבי תודה והמלצות >>
 

אז אם מעוניינים בטיפול, איך מתחילים?…

בשיחת טלפון קצרה אפשר פשוט לקבוע פגישה ראשונית אצלנו. משם הכל כבר יוסבר ויוחלט יחד איתך.

[activecampaign form=11]

דר' אוהד הרשקוביץ

דר' אוהד הרשקוביץ הינו פסיכולוג המתמחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), ומטפל בפתח תקווה או בסקייפ. פניות בטלפון 03-9411808 או לחלופין בקרו בפרופיל שלו וקבעו פגישה כאן: http://bit.ly/dr_ohad

דר' אוהד הרשקוביץשאלות נפוצות (FAQ) על טיפול במכון CBT

Related Posts

כתיבת תגובה