עדכון: המכון נסגר בינואר 2017. נכון להיום דר' אוהד הרשקוביץ מקבל במסגרת קליניקה פרטית בלבד בפתח תקווה.
ניתן ליצור קשר או לקבוע פגישה כאן >>

 

הצוות המקצועי של מכון CBT – המטפלים

 

בשביל לוודא שכל אדם שמגיע אלינו יקבל את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר בתחום, חשוב לנו לספר לכם מהם הסטנדרטים המקצועיים שאותם אנחנו דורשים מכל איש מקצוע שיושב בצוות המטפלים שלנו.

שכן טיפול מוצלח תלוי לא רק בשיטה עצמה – שיטת ה-CBT המאוד האפקטיבית – אלא גם במי שיטפל בכם באמצעותה ורמת בקיאותו.

 

כל אחד ממטפלי ומטפלות המכון הינם אנשי מקצוע מוסמכים בתחומים קליניים וב-CBT בפרט;

המטפלים בצוות שלנו בוגרים כולם של תואר שני לפחות במקצוע קליני כגון פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או פסיכותרפיה בשיטת CBT.

כל איש צוות שאינו בעל תואר שני ב-CBT, השלים הכשרה מעמיקה ופרטנית בתחום ה-CBT שאורכה שנתיים לפחות, במוסד אקדמי מקצועי בארץ או בחו"ל.

 

ומדוע זה חשוב?

 

ובכן, מאחר ו-CBT היא שיטה טיפולית, בארץ לא חייבים הסמכה מורחבת ו/או אקדמאית כי לטפל באמצעותה. ועל כן לא כל מטפל CBT עובר את ההכשרה הפורמאלית המדוברת ולפעמים מטפלים עוברים קורס קצר בלבד בתחום, כהשלמה ללימודיהם הקליניים הרגילים.

על כן חשוב לוודא כי המטפל איתו אתם עובדים, השלים לימודים פרטניים והסמכה מקיפה בתחום. זה נכון גם במקרה של פסיכולוגיים קליניים – לרוב פסיכולוגים בארץ לא עוברים הכשרה פורמאלית ומעמיקה לטיפול בשיטת CBT.

 

עם זאת, במכון CBT ישראל, אנו מקפידים על השלמה של הכשרה פורמאלית מלאה ומורחבת בידי כל מטפל ומטפל, כדי לתת את המענה המקצועי ביותר למטופלים שמגיעים אלינו.

 

ניסיון המטפלים:

 

גם לאחר תום ההכשרה התיאורטית, לפני שמתחילים לעבוד עם מטופלים באופן יחידני – כל מטפל בצוות המכון מחויב לעבור גם התמחות מעשית פרטנית. במהלך ההתמחות מקבלים ליווי מקצועי והדרכה צמודה של מטפלים מנוסים יותר.

בנוסף, מקבלים המטפלים הדרכות נוספות שמטרתן לתת הרחבה מקצועית גם על סוגי הבעיות השונות שבהם מטפלים במסגרת המכון, לפי צורך (פירוט סוגי הבעיות להן נותן המכון מענה).

 

למען המטופלים ולמען הצלחה מרבית של תהליכי הטיפול – מכון CBT ישראל חרט על דגלו את ערך האיכות והעמידה ברף גבוה של מקצועיות. כל איש צוות מטפל חייב לעמוד ברף הזה, מבחינת הכשרה, ניסיון ואישיות.

 

או במילים אחרות, אנו שמחים וגאים לומר, שאתם בידיים טובות.

 

רוצים לקרוא מה כותבים מטופלים שעברו אצלנו טיפול? עיינו במכתבי תודה >>

 

 

מכון CBTאודות הצוות