תהליך הטיפול במכון CBT – איך זה עובד?

החלטתם להגיע אלינו, ולמצוא מזור לאותו כאב פנימי? נשמח לעזור, אנחנו כאן בשבילכם.

אז איך עושים את זה, וכיצד בנוי תהליך טיפול CBT במכון שלנו?

 

השלב הראשון – הערכה והתאמה:

בפנייתכם הראשונה למכון (במייל או בטלפון) – תקבלו הסבר ראשוני על שיטת העבודה והטיפול. בשיחה זו גם תיקבע עבורכם פגישת הערכה כדי להתאים לכם טיפול, וכמובן – מטפל מתאים שילווה אתכם בתהליך.

במפגש זה מקבלים הסבר כללי על התהליך, השלבים והאפשרויות. כמו כן, זו ההזדמנות להכרות ראשונית אתכם – ממה אתם סובלים? מהו הרקע שלכם, ההיסטוריה הרלוונטית, וכמובן – מהו הטיפול המתאים ביותר עבורכם ועם איזה מטפל?

על בסיס פגישת הערכה זו, יתכנס הצוות המקצועי שלנו וישובץ עבורכם מטפל מתאים.

 

לפני שנמשיך – חשוב לציין כי כל אחד ממטפלי ומטפלות המכון הינם אנשי מקצוע מוסמכים, בוגרי תארים שניים (לפחות) בפסיכולוגיה, פסיכותרפיה, או עבודה סוציאלית קלינית. כמו כן, כל מטפלי המכון בוגרי הכשרה מקצועית ארוכת טווח בשיטת הטיפול CBT.

** לקריאה נוספת על המטפלים שלנו והכשרתם

 

בהמשך – ייצור אתכם קשר המטפל שהוסמך ללוותכם בטיפול, כדי לתאם זמני מפגש אישיים שיהיו עבורכם נוחים וישימים. טיפולים רגילים מתבצעים בפגישה שבועית – בקליניקה בסניף המכון הקרוב ביותר אליכם, או לחילופין – ישנה אפשרות לטיפול מרחוק באמצעות וידאו צ'אט.

 

התהליך יוצא לדרך – פגישה ראשונה ותחילת העבודה:

בפגישה הראשונה עם המטפל, תקבלו הסברים יותר מעמיקים על שלבי העבודה המשותפת שלכם, תעברו יחד על התכנית הטיפולית ועל חלקיה וייערך תיאום ציפיות – מה מצופה מהתהליך? מהו חלקכם בו? מהו חלקו של המטפל?

בגדול, תהליך הטיפול במכון CBT מורכב משני חלקים עיקריים הכוללים את האלמנט הקוגניטיבי והאלמנט ההתנהגותי. גם בתוך כל אחד מהחלקים המרכזיים הללו ישנה חלוקה נוספת שכולל בין השאר:

  • הבנת התיאוריה שניצבת מאחורי העבודה שלכם (פסיכו-חינוך)
  • הגברת המודעות לטעויות נוכחיות של ההרגלים שלכם
  • למידת טכניקות ותרגילים להבאת השינוי ולסיוע בהתמודדויות עם מצבים שגורמים למצוקה שלכם היום.
  • תרגול של שינוי ההרגלים והדפוסים הקיימים להתמודדות בריאה ומרגיעה.
  • מתן כלים לפתרון אמונות ותפיסות יסוד שגויות מהעבר; בנייה מחדש של הדימוי העצמי והביטחון שלכם.

 

מהלך הטיפול:

מתחילים לעבוד… כל שבוע בסוף פגישתכם האישית עם המטפל תקבלו גם תרגילים שונים מותאמים לכם אישית לביצוע במהלך השבוע – עד הפגישה הבאה. מטרתם של תרגילים אלו הינה לחזק ולצייד אתכם בכלים להתמודדות טובה יותר עם הבעיה או הכאב האישי מהם אתם סובלים.

את יישום התרגילים וביצועם תתרגלו יחד בצורה כזו שלבסוף הם יהיו מוטמעים אצלכם ויבוצעו בצורה כמעט אוטומטית, או במילים אחרות – יהפכו לדרך חיים.

התרגול הזה, הוא אולי אחד מהחלקים הכי חשובים בתהליך שאתם עוברים. חישבו על חדר כושר: הרי לא מספיק שהמאמן שלכם ילמד אתכם תרגילים ויסביר… אם לא תבצעו את התרגילים באופן שוטף, לא תוכלו להשיג את המטרה אליה אתם חותרים. עליכם לעבוד כדי לחזק שרירים חלשים, לבנות את עצמכם ובעצם כך – להתחזק.

 

במהלך תקופת הטיפול, תתבצע בקרה על תוצאותיו: תבדקו יחד עם המטפל שלכם באופן תקופתי היכן ניתן לראות שיפורים והקלה ואיפה מורגשים קשיים. כמובן, שאם צריך, תבחנו יחד אופציות להוסיף כלים נוספים או להחליף כלים קיימים אם אינם נותנים לכם מענה מספיק.

 

 

אז כמה זמן נמשך טיפול?…

 

כמובן שזמן טיפול משתנה מאדם לאדם, לפי אופיו ולפי אופי הבעיה ממנה הוא סובל. כמו כן, אורך הטיפול מושפע מאוד מהמחויבות האישית לתהליך וביצוע תרגילי החיזוק, שאמורים לתרום רבות לקידום הטיפול אם מבוצעים במידה מספקת.

באופן כללי ניתן לומר כי רוב הטיפולים נמשכים באופן ממוצע לאורך 10-20 מפגשים שבועיים.

 

חשוב לציין כי מדובר בתהליך שכולו עבורכם ועל כן אין בו התחייבות. או במילים אחרות – אם מאיזו סיבה תרצו להפסיק את התהליך, תוכלו לעשות זאת בכל שלב. אולי תרגישו כי התחזקתם מספיק, אולי תראו כי אתם משיגים את המטרות שהצבתם לעצמכם מוקדם מן הצפוי או באופן שמספק אתכם. הבחירה להפסיק היא בידכם.

באותה מידה כמובן, תוכלו לשוב לטיפול בכל זמן שתרצו – אם תרצו להמשיך וחזק את רמת הסיפוק שלכם, להעמיק את השלווה וכמובן את האושר הפנימי והדימוי העצמי.

 

 

שאלות נפוצות:

 

למי מתאים הטיפול – לאלו גילאים?

 

טיפול CBT יכול להתאים לכל הגילאים, כולל ילדים, אולם הוא מבוצע טיפה אחרת לפי גיל המטופל. במקרה של ילדים – מי שיעבור הדרכה וליווי מקצועי מהמכון הם דווקא ההורים. בגיל ההתבגרות, מדובר בתהליך משותף לנער/ה ולהוריו. וכמובן, מבוגרים בכל גיל יכולים לעבור טיפול CBT בהצלחה, באופן שמותאם לצרכיהם.

 

 

למה זה כדאי?

נוכל לספר לכם היום, כי שיעורי ההצלחה של שיטת הטיפול בה אנחנו מתמחים הינם גבוהים ביותר. שיטת הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT) מוכחת כיעילה ומתאימה מאוד להתמודדות עם בעיות רבות ומכאיבות. חרדות, פחדים, טראומות, קשיים חברתיים ועוד – בכל אלו ניתן היום לטפל בהצלחה, בתהליך יחסית קצר ומאוד מובנה וממוקד.

באתר תוכלו לקרוא מידע רב על סוגי הבעיות בהם ניתן לטפל במכון. אם אינכם בטוחים או אינכם מוצאים מה שחיפשתם – צוות המכון ישמח לתת לכם מידע ותשובות לכל שאלה בנושא זה.

 

סיפורי ההצלחה הם רבים וצוות המטפלים שלנו בעל רקורד מקצועי והרבה ניסיון.

אז למה לסבול. אנחנו כאן, בשבילכם, רוצים ויכולים לעזור. חפשו מטפל וקבעי פגישה היום בעלות מוזלת >>

מכון CBTטיפול במכון CBT