שקרים של ילדים

רבים מאיתנו ההורים נתקלים במצבים, בהם אנו שומעים את ילדינו מעוותים מציאות מסוימת לטובתם, או במילים אחרות – משקרים. אין ספק שמצב זה הינו מצב מאוד לא נעים הפוגע באימון בין הילד לבין ההורים ופעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו נאלצים לבדוק את דבריו של הילד בכדי לשלות אמת תהורה. תויות שאנו מדביקים לילדינו הן לרוב "שקרן", "לא אמין" וכד'. לפני שאנו ממהרים להדביק על ילדינו את התוית, יש להבין, מדוע זה קורה.

1. ייתכן וילד הינו בעל "דימיון עשיר ומעצם, נתונים, אותם הוא מציג בפניכם, הינם פרי דימיונו, אשר לא מתוגרם למעשים. למשל, אם הילד חוזר הביתה מהגן ומפציר בכם שהוא ראה דינוזאור מעבר לפינה, אין הדבר אומר שהוא בהחלט שקרן, אלא אולי מעוניין לנהל איתכם שיח וזוהי הדרך שלו לעשות זאת. כמובן, צריך להתייחס לדבר מתוך גילוי הבנה מלאה תוך כדי זה שהילד מאוד רוצה שתאמינו לו. ניתן לנהל סביב זה שיחה מעניינת תוך כדי בדיקה לעומק (מה הדינוזאוור עשה, האם הוא היה קטן או גדול וכד'. חשוב כאן לשתף פעולה ולתת לדימיון לבטא את עצמו, אך לא פחות חשוב בסיום השיחה לתת פרופורציות לדבריו של הילד.

למשל: "הסיפור שלך היה בהמלט
מרתק, אך שנינו יודעים שדינוזאוורים אינם יכולים להסתובב ברחובות.". שיקוף מסוג זה יאפשר לילד לפתח את דימיונו, אך יגרום להבין ולבדיל בין דימיון לבין מציות.

בשבוע הבא אשתף אותכם בעוד טיפ בנושא שקרים אצל ילדים.

 

שאלות? הערות? מוזמנים לרשום לי בתגובות למטה…

שנה טובה
אלכס

רוצים לקרוא עוד בנושא סמכות הורית?

ביקרו 189 פעמים, 2 ביקורים היום

פורסם ב- בעיות ו-ילדים

הוסף חוות דעת

עליך להיות מחובר על מנת להוסיף חוות דעת.