מה ניתן לעשות שכשמתקשים בשמירה על סמכות מול הילדים?

אין תגובות

חשים שאיבדתם כל השפעה על הילד ואתם מרגישים אובדי עצות? ילדים מסתגלים למצבים ולתנאים חדשים במהירות גבוהה יחסית, אבל כדי להחזיר את המושכות לידיים שלכם אתם אלו שתצטרכו להשתנות על מנת לבסס מחדש את הסמכות ההורית שלכם.

איך משנים את התנהלות הבית ונוקטים באסרטיביות הורית? ד”ר אוהד הרשקוביץ ואלכס גלצ’ינסקי, צוות מכון CBT, על השינויים בהם צריך לנקוט כדי לעורר את השינוי ולנקוט באסרטיביות הורית.

לצפייה בסרטון:

סרטונים נוספים בנושא סמכות הורית:
סמכות הורית – מה הופך אותנו להורים טובים יותר? http://youtu.be/EGBg4gy5ipE
הילד אינו משתף פעולה? כיצד תזהו שקיימת בעיה בסמכות ההורית http://youtu.be/84sgjyg8xBoצור קשר

דר' אוהד הרשקוביץ (פתח תקווה)מה ניתן לעשות שכשמתקשים בשמירה על סמכות מול הילדים?
עוד >>

כיצד תזהו שקיימת בעיה בסמכות ההורית

אין תגובות

עבור הילדים שלכם, אתם גם תהפכו את העולם אם צריך, אבל לאחרונה אתם מתחילים לחוש שמשהו בקשר עם הילד השתנה. ככל שהוא מתבגר יכולת השליטה שלכם פוחתת ונראה שהוא אינו מוכן לשתף אתכם פעולה יותר, בכל נושא בו הוא אינם רואה תועלת מיידית.

מתי מדובר בתופעה נורמאלית הנובעת מההתפתחות הטבעית ומתי נדע שהסמכות ההורית שלנו בבעיה? ד”ר אוהד הרשקוביץ ואלכס גלצ’ינסקי, צוות מכון CBT, מדברים על זיהוי מכשולים ביכולת שלנו להשפיע על התנהגותו והתנהלותו של הילד.

צפו בסרטון:

 

סרטון נוסף בנושא סמכות הורית:

סמכות הורית – מה הופך אותנו להורים טובים יותר? http://youtu.be/EGBg4gy5ipEצור קשר

דר' אוהד הרשקוביץ (פתח תקווה)כיצד תזהו שקיימת בעיה בסמכות ההורית
עוד >>

סמכות הורית – מה הופך אותנו להורים טובים יותר?

אין תגובות

גם אתם, כמו הורים רבים, משקיעים מאמץ ומחשבה מרובה על אופן גידול וחינוך הילדים שלכם. חינוך הילדים הוא נושא חשוב ומשמעותי, אשר משפיע רבות על האדם שהילד שלכם יגדל להיות, אך המשימה היא אינה פשוטה כלל. אף אחד אינו מלמד אותנו להיות הורים ואף ילד אינו דומה למשנהו.

אז מאיפה אנחנו, כהורים, יכולים להתחיל? מה בתפקוד שלנו אל מול הילדים, הופך אותנו להורים טובים? ד”ר אוהד הרשקוביץ ואלכס גלצ’ינסקי, צוות מכון CBT לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, משוחחים על הדינמיקה ההורית ועל השפעתה על התפתחות הילד.

צפו בסרטון:

 צור קשר

דר' אוהד הרשקוביץ (פתח תקווה)סמכות הורית – מה הופך אותנו להורים טובים יותר?
עוד >>

שקרים של ילדים [המשך]

אין תגובות

פוסט זה בהמשך לפוסט של שבוע שעבר בנושא שקרים של ילדים >>

2. ילד לא מעוניין לגלות את האמת מתוך חשש לביקורת ונזיפה מצד ההורה.

למשל: כל פעם שילד חוזר מביה”ס, הוא לא משתף את הוריו בכך שהוא וחברו לכיתה רבו מכות ושניהם נענשו חזקות ורק לאחר שהמחנכת דיברה טלפונית עם הוריו, האמת צפה והוריו מיהרו להגיב ולהאשים את בנם בשקר והסתרת מידע.

חשוב להבין את ההתנהלות. ככל ההורים ביקורתיים יותר, הילד מבין שיש מחיר לאמת ובדרך כלל המחיר הינו כואב ועדיף לא לשלמו בכך שלא לספר מתוך ציפיה שהדבר לא יתגלה. בעצם, תגובה החריפה של ההורים מחזקת את הפתולוגיה ואינה מאפשרת לילד לשחוש את ההקלה לאחר שהוא בעצמו מגלה את האמת. על במקרה מסוג זה, הורים צריכים לאפשר ליילד להיות גלוי באופן מלא ולא למהר לתת עונש על מה שקרה (על אירוע הוא נענש על ידי המורה). הפחתת ביקורתיות וחיזוק של גילויי האמת יסייעו לילד להבין שלמרות האירוע הלא נעים, הוא יכול לשמוך על הוריו בכך שהם יסייעו לו ללמוד לקח בהאירוע תוך כדי לקיחת אחריותעל מעשיו.

 

שאלות? הערות? מוזמנים לרשום לי בתגובות למטה…

חג שמח
אלכס

רוצים לקרוא עוד בנושא סמכות הורית?


צור קשר

אלכס גלצ'ינסקישקרים של ילדים [המשך]
עוד >>