חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקורס עזר לי מאוד השתפרתי בצורה מדהימה וברוך השם המצב הנפשי מצוין מאד

שלום דוקתור נראה לי המקרה שלי לא קרה להרבה אנשים לפני שהגעתי אליך עברתי טיפול אצל .שלוש פסיכולוגים , תוך בערך 10 שנים אחר כך הגעתי אליך , עברתי איתך טיפול שיחות בזום סיימתי את הטיפול ולא הרגשתי שעזר לי כי רוב השיעורים הייתי במצב נפשי לא טוב ולא הייתי מרוכז .. אחרי תקופה נרשמתי לקורס והנה ברוך השם סיימתי אותו בהצלחה .. היתרון בקורס הוא שאני בוחר מתי לצפות בשיעורים וללמוד שמרגיש מרוכז. ואפשר לחזור על השיעורים כמה פעמים .. אני רוצה להגיד שהקורס עזר לי מאוד השתפרתי בצורה מדהימה וברוך השם המצב הנפשי מצוין מאד אין לי לחצים וחרדות כמו לפני הקורס דוקתור אתה בנאדם מקצוען ברמות על אין עליך הצלתי אותי שהשם יברך אותך ממליץ לכולם לעשות

ניר

זו השיטה שהכי עזרה לי בחיים להתמודד עם החרדות החברתיות

אוהד אני רוצה להגיד שהקורס הזה באמת מדהים,
אני חושב שאצטרך להבין איך אני מתמודד עם הטבלאות והסדר ביום יום אני חושב שאני די מקובע.
אבל חוצמזה עצם הדרך שבה אפשר לטפל בעצמך נפשית בצורה הכי פראקטית שיש מבלי לגלוש לעבר זה מעולה.
וזו גם השיטה שהכי עזרה לי בחיים להתמודד עם החרדות החברתיות.

ברק

זה כל כך עוזר ויותר מזה שינה לי את החיים לאיכות חיים

שלום ד"ר הרשקוביץ

לקח לי זמן לכתוב את המכתב הזה והייתי אמור לקבוע פגישה אך לקחתי לעצמי פסק זמן וכיום אני מצליח ליישם את הכלים המקצועיים שלמדתי וזאת הסיבה למה לא קבעתי עוד פגישה אבל חשוב לי ממש שתדע שזה כל כך עוזר ויותר מזה שינה לי את החיים לאיכות חיים.

אין לי מילים להודות ולהעריך את כל מה שאתה עושה, אני רוצה להודות לך על כל העזרה והסיוע שנתת לי הן במסגרת הקורס והן בטיפול האישי בזום ועל ייעוץ מכוון ומועיל שנתן לי את הכיוון הנכון והטוב ביותר בעבורי ועל ההזדמנות שנתנה לי את האפשרות ליישם את הכלים המקצועיים אשר למדתי ממך, הכל נעשה בחיוך, בסבלנות, בהקשבה ובכבוד.

ממש ממש תודה רבה

ס

תודה ענקית על התחושה החיובית שהכל בסדר להתרגש להבין ולהכיל את הרגשות

אני חייבת לציין שסיימתי את הקורס. המשכתי לשנן הכל לבד. עד שפשוט מתישהו התעייפתי מלהמשיך לשנן ואז שוב החרדה חזרה.. חזרתי שוב לשיעורים עצמם כאן וזה באמת הרבה יותר קל בפעם השנייה לא סיימתי את כל הקורס שוב אבל תוך כדי כבר עברתי טסט אז הפסקתי. אז תודה ענקית על התחושה החיובית שהכל בסדר להתרגש להבין ולהכיל את הרגשות שלי עזר לי מאוד בטסט. גם היתה לי סיעתא דישמיא אדירה ביום הבחינה בלי קשר לקורס. שוב תודה היה לי שווה את זה. מאמינה שעוד אכנס לקורס ואמשיך לעבור עליו.

רעות

קיבלתי את העצמאות שלי בחזרה וגם כשצף קושי אני יודעת איך להתמודד איתו ולא נמנעת

הגעתי לטיפול מתוך תחושת תסכול גבוהה על כך שהחרדה פוגעת לי בעצמאות ובשגרת היום יום ותוך מספר מפגשים התמונה התבהרה והוקל לי.
קיבלתי כלים פרקטיים והסברים משכנעים שעזרו לי מאוד בהתמודדות.
קיבלתי את העצמאות שלי בחזרה וגם כשצף קושי אני יודעת איך להתמודד איתו ולא נמנעת.
ד"ר אוהד היה מאוד מכיל, אדיב וברור לאורך הטיפול ואני מודה על האפשרות ללמוד ממנו

יעלי

קורס מפכח מאשליות החושים והמיינד הכוזב

קורס שווה כל שקל שגרם לי להבין את האוסידי שאני מתמודדת איתו
שינה את התגובה וההתנהגות שלי.
כבר בימים הראשונים הרגשתי שינוי קוגניטיבי והתנהגותי לא רק בחרדות אלא גם עם אכילה רגשית,דימוי גוף ,דחיינות ודחפים בלתי נשלטים לשתיית אלכוהול.
המסע רק החל … קורס זה הוא נקודת מפנה שחבל שלא הכרתי כשהאוסידי שלי התלקח,לפני 22 שנה בערך….
מי שמהסס או מפחד לטפל בעצמו שלא יעשו זאת לי נגרמה הימנעות בכל תחומי החיים עקב הזנחה.
ד"ר אוהד התברך בזמינות רגשית שלא קל למצוא בעולמנו כן ירבו שכמותו.

אורית דביר

קיבלתי את הקורס וזה הציל את חיי

היי קיבלתי את הקורס אני עברתי אותו לפני שנים וזה הציל את חיי ..קניתי מתנה למישהו קרוב אלי כי אני מאמינה בטיפול הזה יותר מכל …אולי גם ארשם בעתיד כדי להתאמן שוב …זה פשוט קסם וממליצה לכל אחד ואחת ..תודה רבה ובהצלחה לכל מי שזקוק לכלים אלו ..בברכה דורית

דורית

בהחלט ראיתי שינוי אצלי בהפחתת הסימפטומים והאמון בעצמי

תודה ענקית על הקורס. ממליצה להרשם לכל מי שמרגיש שהוא רוצה לשנות את אורח חייו מבחינה רגשית לטובה. הקורס נותן מענה ושינוי מאוד מהיר כמובן תלוי במי שלומד את הקורס כי הקורס דורש השקעה ושיעורי בית צריך להגיע מוכן לזה ולא לחשוב שמאזינים למשהו ואז קורה איזשהו קסם. בסופו של יום זאת עבודה. " קשה באימון קל בקרב" חייבת לציין שהדוקטור עונה מאוד מהר על הודעות בדיוק כמו שהתחייב מראש. בהחלט ראיתי שינוי אצלי בהפחתת הסימפטומים והאמון בעצמי

רעות

הקורס יעיל ושימושי ממליץ מאוד לכל מי שזקוק

קורס מאוד טוב שנותן כלים פרקטיים להתמודדות עם כל מיני מצבים לא נעימים בחיים הקורס יעיל ושימושי ממליץ מאוד לכל מי שזקוק.

אופיר

קורס מאוד טוב שנותן כלים

קורס מאוד טוב שנותן כלים פרקטיים להתמודדות עם כל מיני מצבים לא נעימים בחיים הקורס יעיל ושימושי ממליץ מאוד לכל מי שזקוק.

אופיר

השיעורים הם מועילות וחווייתיות וממש עוזר

תודה גדולה לדעתי השיעורים הם מועילות וחווייתיות וממש עוזר וככל שמתרגלים יותר התוצאות הן בהתאם ולכן נשאר רק לומר תודה תודה

נחום רותם

הקורס מאוד תובעני והוא לא מתאים למי שאינו ביצועיסט וממוקד מטרה

הקורס מאוד תובעני והוא לא מתאים למי שאינו ביצועיסט וממוקד מטרה. הדוקטור מעמיס משימות כאילו המטופלים עובדים אצלו במשרה מלאה.
אמנם יש שם טיפים טובים, אבל לדעתי הגישה המחייבת והלא חוויתית גורמת להרבה מהלקוחות פשוט לא להנות ממה שרכשו.
בנוסף נראה שדי חיפפו וזה לא משהו מושקע לפי איכות הצילומים והסט. לסיכום 2 כוכבים וחצי, לכו תקנו ספר עם טבלאות לעזרה עצמית בסטימצקי

בני

קיבלתי טכניקה לנהל את המשבר, שיטות עבודה מסודרות זיהוי והגדרת המצב והקושי ודרכים להוריד את מפלס המתח והחרדה

קיבלתי טכניקה לנהל את המשבר, שיטות עבודה מסודרות זיהוי והגדרת המצב והקושי ודרכים להוריד את מפלס המתח והחרדה

במיוחד הלמידה שלא צריך לפחד מההרגשה הקשה צריך לקבל ואפילו לחבק אותה . זאת אומרת את מה שאני לא יכול לשנות לזרום איתו ומכאן גם הגענו לפרק החשיפה. לעמוד מול הקושי ולתת לו להשתגע עם עצמו כמה שהוא רוצה וזה למעשה הביא לתוצאה מדהימה. כבר הרגשתי בטחון ללכת לכל מקום אני כבר לא מפחד ממנו הוא לא יכול להרוג אותי, זה ביחד עם מדיטציות אינטנסיביות של מיינדפולנס וספורט וציור ונגינה שאני עוסק בהם מזמן ומאמץ אין סופי של אנרגיות טובות והעצמת הדברים הטובים שאני עושה רישום במחברת את כל הדברים הטובים והמשימות שעשיתי הגביר את הבטחון והאמונה לא נמנעתי מכל מה שרציתי גם אם ידעתי שיהיה לי קשה וזה הוכיח את עצמו. ולאט לאט העצמה של החרדה והקושי התמסמסה וההרגשה השתפרה מאוד וזאת תוצאה נהדרת בשבילי, תודה על כל מה שעשית בשבילנו ומאחל גם לך הרבה בריאות והמשך עשייה חיונית כמו שאתה עושה

ישראל מעוז

התרגילים תרמו לי גם להפחתת הסימפטומים של החרדה והכעסים וגם לחיזוק הביטחון עצמי

אני מרוצה מאוד מהקורס הטיפולי. הקורס המיועד ללמידה עצמאית התאים מאוד לאופן הלמידה שלי כסטודנטית, וכאם לשני קטנטנים הוא איפשר לי גמישות מירבית בזמני הלמידה. מערכת הקורס הייתה נוחה מאוד. החלוקה לסרטונים קצרים הקלה על למידה במקטעים שנוחים לי גם אם לא הספקתי שיעור שלם בכל פעם. החומר הוצג בצורה ברורה, מסודרת ונעימה. התרגילים תרמו לי גם להפחתת הסימפטומים של החרדה והכעסים וגם לחיזוק הביטחון עצמי. אמנם אני עוד לא "נקייה" מחרדות והתפרצויות, אך המצב בהחלט הוקל, וככל שאני מתרגלת יותר אני רואה שיפור הולך וגדל. אהבתי מאוד את זה שבסוף הקורס קיבלנו תוכנית מובנית ומעודכנת שמסכמת את כל הכלים שלמדנו, ונותנת מסגרת לשילובם הקבוע בחיי היום יום.

אם וסטודנטית

זה עזר לי מאוד כי הבנתי שכל מיני תפיסות שנטעו בי מאז הילדות הן בעצם לא עוזרות לי אלא מובילות ללחץ ולחוסר תפקוד

לא סיימתי את הקורס. הגעתי עד לחלק של חשיפה הדרגתית. אבל זה עזר לי מאוד כי הבנתי שכל מיני תפיסות שנטעו בי מאז הילדות הן בעצם לא עוזרות לי אלא מובילות ללחץ ולחוסר תפקוד.
אני באמת צריכה לחזור לשם ולסיים במיוחד ששילמתי על זה, אבל בת שלי נכנסה למסגרת טיפולית ויש שם הדרכת הורים אז אני פחות מרגישה צורך.

סוניה ביו

החוויה שלי מהקורס המקוון לטיפול עצמי

שלום. ברצוני לחלוק את ההתרשמות שלי מהקורס המקוון לטיפול עצמי של דר' אוהד.
אני חושב שהקורס נותן מענה מעולה למגוון רחב של התנהגויות, מחשבות ורגשות לא רצויים, מכיוון שכל הידע נמצא פה,
והכלים מכסים את כל המקומות שבהם יכולות להיווצר הסיבות להיווצרות אותם הדברים הלא רצויים.
הכלים מוצגים בסדר ברור, בהדרגה ובבהירות שמאפשרת תחילת שימוש בהם בקלות.
לכל שיעור המלמד כלי מצורפת טבלה שמדגימה איך נכון להשתמש באותו הכלי, עם דוגמאות שמכווינות איך כל אדם יכול להתאים את הכלי לפער שאיתו הוא מתמודד, ובמהלך הקורס מוסבר איך נכון לעבוד עם הכלים במהלך היום יום.
אם יש שאלות במהלך הקורס, ניתן לשאול את דר' אוהד בתחתית המסך, והוא עונה במהירות ובפירוט, והרצון שלו לסייע ניכר מאוד.
אני ממליץ לכל מי שמרגיש/ה בנקודה קשה בחיים, או שיש התנהלויות אישיות הדורשות שיפור ודיוק, לקחת את הקורס הזה,
ובטוח שהערך הנלמד ממנו יהיה רב.

אליאור

היי! תודה על הנגשת הידע

היי! תודה על הנגשת הידע והחומרים של הטיפול.
מצד אחד כקורס להרחבת הידע על השיטה, זה היה מעניין מאוד. כקורס של ״טיפול עצמי״ זה לא עבד לי… בשלב מסויים כבר התייאשתי מנסיון להבין בעצמי את עצמי והייתי צריכה תמיכה חיצונית. ואז פשוט פרשתי.

טל

שלוםאין מילים לתאר את מידת

שלום
אין מילים לתאר את מידת הערכתי ותודתי לך ד"ר אוהד היקר על הקורס המדהים, המקצועי והמעצים. מהשיעור הראשון התחברתי לקורס. התחלתי להרגיש את השיפור באיכות החיים שלי כבר מהשלב של הטיפול הקוגניטיבי. אני אחרי שנה מהקורס עברתי עליו יותר מפעם אחת וכל פעם הרגשתי כמה שזה עמוק וכמה שזה מקצועי ויעיל. התרגילים והכלים שלמדתי סייעו לי מאוד בשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות ובעזרת התוכנית היומית שהצעת לנו אמשיך לתרגל וזה מה שיפה שתרומת הקורס לא רק לתקופה או בעיה ספציפית אלא זה מסייע לנו להתנהל בצורה יותר בריאה ויעילה בחיינו וזה בהחלט שווה כל מאמץ.
מבחינה טכנית המערכת של הקורס הייתה נוחה לשימוש, הגישה לשנה מאפשרת קצב למידה אישי , הכל מאורגן ומתוכנן היטב. השילוב של צפיה בסרטונים , תרגול, הטבלאות והדוגמאות , תכנית אימון , עבודות בית ובדיקה עצמית עושים סדר ועוזרים המון ללמידה ויישום.
בנוסף , מה שהכי אהבתי שלמרות שהקורס מתוכנן ללמידה עצמית לא הרגשתי לבד כי הייתה אפשרות לתקשר איתך במגוון שיטות ולקבל ייעוץ מקצועי ומענה לכל שאלה במידת הצורך, גם למדתי מניסיון של משתתפים אחרים באמצעות ההערות וההתכתבויות ששיתפו בשיעורים וזה נהדר.
תודה ענקית והמשך עשייה פוריה
ממליצה בחום

ספא

הכיוון הגישה ניתוח המצבים בצורה נכונה תורמים המון

בה יחי המלך!

הקורס של דר' אוהד מעני.ין מאוד מועיל ומחכים ובהחלט עוזר למרות שבשלב זה לא הצלחנו

לתרגל מספיק את הכלים של הטיפול אבל הכיוון הגישה ניתוח המצבים בצורה נכונה תורמים המון

תודה רבה!

רחל

כולי תודה על הקורס הנפלא, שגורם לי היום להיות שולט בחיי

שלום וברכה לכל הרואים מכתב זה.

אני זכיתי להיפגש עם קורס CBT ברשות ד"ר אוהד הרשקוביץ.

וזכיתי לעבור תהליך משמעותי בקורס, מפני שהקורס מסודר והולך בהדרגה לאחר תירגול מתמיד ורציני.

לכן דווקא בעקבות הסדר בו ותהליכיות בו, באמת עוברים במשך פרק זמן ארוך ורציני תהליך של שליטה עצמית מוחלטת, של שליטה ברגשות המפריעים לריכוזנו, וכן לכלים איך להתמודד איתו בעתיד, כהלך רוח של חיים, לכן כולי תודה על הקורס הנפלא, שגורם לי היום להיות שולט בחיי, ובעקבות כך כיום אני יכול לבחור מטרות ויעדים ביום ולהצליח לעשותם ולהתמיד בהם יום יום מתוך שליטה ובחירה! מבלי הפרעות של רגשות, דמיונות, והפרעות שהיו קיימות בתוכי שלא הצלחתי להשתלט עליהם.

תודה רבה, ממליץ בחום רב!

יהונתן מלכה

התהליך עבר בצורה מאוד חיובית בזכות המקצועיות שלו, הכלים שנתן מוכיחים את עצמם ואני שמח על הבחירה 🙂

ממליץ בחום על ד"ר אוהד הרשקוביץ.

הדרך איתו ברורה ושקופה.

לי, התהליך עבר בצורה מאוד חיובית בזכות המקצועיות שלו, הכלים שנתן מוכיחים את עצמם ואני שמח על הבחירה 🙂

בחרתי בדרך לא קלה, חשוב שמי שמוביל אותה עבורי יהיה חזק ומקצועי.

אוהד לוי

רציתי להודות לך מקרב לב על הקורס המצוין. אתה מעביר אותו בצורה נעימה, ההסברים מאוד מובנים…

שלום ד"ר אוהד,

רציתי להודות לך מקרב לב על הקורס המצוין. אתה מעביר אותו בצורה נעימה, ההסברים מאוד מובנים והדוגמאות עוזרות להמחיש את ההסברים ולהבינם יותר לעומק. אני מבצעת חשיפות ומרגישה לאט לאט התקדמות. כמו כן, ראוי לשבח המענה שלך לכל פנייה והכל בנעימות ובאכפתיות.

שוב תודה!

גליה

תודה רבה על הקורס המעולה הזה. הקורס היה מאוד נוח לשימוש בכל אספקט ומצאתי אותו פשוט, ברור ומתודי.

הי אוהד, תודה רבה על הקורס המעולה הזה. הקורס היה מאוד נוח לשימוש בכל אספקט ומצאתי אותו פשוט, ברור ומתודי. גם כשהדברים בשמיעה ראשונה נשמעו מסובכים, היית שם לענות לכל שאלה. הידיעה שאתה זמין לשאלות והתשובות שלך הן ברורות מאוד עזרה. החרדות לא עזבו אותי, אך כן אני מרגישה שהעוצמה שלהן פחתה במידה מסוימת. וגם הידיעה שאני מטפלת בהן מרגיעה אותי. השתמשתי בכלים שנתת גם על כל המשפחה וחברות, אלו כלים לכל החיים. בעיקר ניסיתי ליישם על הילדים שלי. רעיון לקורס חדש- קורס CBT למתבגרים. כל נושא הלחצים החברתיים ניתן לטיפול והקלה באמצעות הכלים שהצגת 😊 שוב תודה רבה!

עדי ה

מאד נהנתי לשמוע אותך ולעבור איתך תהליך, מרחוק אך הרגיש קרוב

תודה רבה רבה ד"ר

מאד נהנתי לשמוע אותך ולעבור איתך תהליך, מרחוק אך הרגיש קרוב, הפגישה הפרונטלית הראשונה בטח תרמה לתחושה הזאת

​היה לי כבר אז מאד נעים בחברתך.

תודה על ההסברים הברורים לרגש, תודה על דיוק המילים שלא מרגישות טוב בגוף תודה על שלב החשיפה אני במקום אחר לגמרי היום, כן אני עוד לומדת את הרגש ומסכימה להרגיש יותר ויותר אך הפחד מהעלאת דופק שהביא לחרדה נוראית כבר לא חלק מחיי 🙏

ענת אזולאי

יש משהו במבנה הקורס שלך שאפשר לי להרגיש הטבה משמעותית, אולי אף יותר מטיפולי CBT שעשיתי בעבר

שלום ד"ר,

ברצוני לומר תודה גדולה מאוד על קורס מקצועי, אכפתי, מעצים ומדויק.
סיימתי היום את הקורס ואני מרגישה שיפור משמעותי בחיי היומיום.
אני מתמודדת עם OCD כבר שנים, עברתי טיפולים רבים של שיחות ושל CBT. אני חייבת לומר שיש משהו במבנה הקורס שלך, האופן בו אתה מגיש את התכנים, ההסברים, הסדר וההתייחסות לכל הרבדים, שאפשר לי להרגיש הטבה משמעותית, אולי אף יותר מטיפולי CBT שעשיתי בעבר.
יש משהו גם ביכולת שלי לנהל את עצמי בתוך הסיפור, בקבלה של כלים שאני מרגישה שרכשתי להמשך הדרך, שהוא מאוד מעצים ומחזק.
יישר כוח על פועלך!
אני ממליצה בחום לכל אדם שסובל מהפרעה נפשית כלשהי או סתם, מתמודד עם החיים מלאי הסטרס והאתגרים שכולנו חיים 🙂

נויה

אחת מהתובנות שלי היא שזו ממש זכות ללמוד את הקורס הזה, וכדאי בשלב מוקדם של החיים ככל האפשר. והלוואי והיו לי את הכלים האלו בתור נערה.

שלום, סיימתי את 12 שבועות הקורס. אני מתמודדת עם חרדות ו-OCD בעצמי וגם אצל הבת שלי. הקורס עצמו בנוי בשיטה ברורה, מעשית ואפקטיבית. התחושה שהיא כל פעם עולים מדרגה בהבנה וביישום גם יחד. הקורס נותן כלים מובנים וברורים לתירגול, אשר מעלים את תחושת המסגולת להתמודד עם הקשיים. עם זאת, לא מדובר פה באיזה שרביט קסמים. צריך להיות מוכנים להקדיש את הזמן ללמוד ובמיוחד לתרגל. נלווית לקורס לא מעט עבודה. אני ממליצה לעשות רק שיעור אחד בשבוע , ולא "לרוץ" על התכנים, כדי להפנים ולתרגל. בכל פעם שהיתה לי שאלה או אי בהירות, ד"ר אוהד השיב לשאלתי במהירות (יממה גג), כך שבהחלט יש תחושה של ליווי בזמן אמת. חלק מהכלים יישמתי גם על ביתי והם עוזרים לה מאוד. אחת מהתובנות שלי היא שזו ממש זכות ללמוד את הקורס הזה, וכדאי בשלב מוקדם של החיים ככל האפשר. והלוואי והיו לי את הכלים האלו בתור נערה. באשר לי עצמי, אני סוחבת את החרדות האלו כבר 4 עשורים, כך שיש לי עוד הרבה עבודה פנימית לעשות. אך בלי ספק, הכלים שניתנו בקורס, ובכלל החווייה של לעבור את הקורס בצורה המדורגת החכמה שבו הוא מוצג, לקרוא תגובות ושאלות של משתתפים אחרים ולצאת עם סט כלים ליישום – נותנים תחושה מחזקת מאוד. תודה רבה!

אסתי

החרדות נעלמו לי ויותר קל לי להתמודד ולחיות את החיים. אני מרגיש מאושר ומלא אנרגיה.

אוהד היקר אין לי איך להודות לך על הקורס המדהים שלך. לפני כן הייתי בטיפול cbt אישי עם איש מקצוע וזה היה רחוק שנות אור מהקורס המקוון שלך שפשוט הסביר בצורה כל כך פשוטה ויפה את כל הנושא הפסיכולוגי , ובצעד צעד פשוט ליווה אותי ועזר לי לראות את האור שבקצה המנהרה. בזכות הקורס המקוון של אוהד הצלחתי לשחרר את הביקורתיות העצמית ולווסת את הרגש ככה שהחרדות נעלמו לי ויותר קל לי להתמודד ולחיות את החיים. אני מרגיש מאושר ומלא אנרגיה.

לירן

חוויה מדהימה, אוהד מטפל שמקשיב ומבין ומדבר בגובה העיניים.

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
חרדה, דיכאון

האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
הטיפול עזר לי להתמודד עם חרדות ודיכאון ולחזור לחיים

האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
הייתי אצל אוהד בטיפול לפני כשנתיים, הוא לימד אותי להתמודד עם חרדות, דיכאון ומחשבות טורדניות.במשך שנה וחצי שהיו לי חרדות ודיכאון ואוהד לימד אותי להתמודד איתן ובכלל לשנות את התפיסה על החיים, להתחבר לרגשות טובים ולהתמודד עם רגשות לא טובים.

איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
חוויה מדהימה, אוהד מטפל שמקשיב ומבין ומדבר בגובה העיניים.

איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
ממליץ בחום. טיפול שמשנה חיים

אביחי

אביחי

הקורס ללא ספק יכול לשנות חיים

הקורס המקוון מעניין, יעיל, מתומצת ונותן כלים פרקטיים ופרודוקטיביים. הקורס ללא ספק יכול לשנות חיים אם מתמסרים אליו ולתרגול שבצדו.

ניר

הקורס היה מעולה

הקורס היה מעולה
לי באופן האישי היה יותר קשה כשאני לא יושבת באופן פרונטלי ומדברת על הדברים אבל ניסיתי, גם אקח חלק מהכלים זה יעזור לי.
הטבלאות היו לי פחות נוחות באקסל אבל העתקתי לי אותם לקבצי וורד והסתדרתי.
הסרטונים ברורים ונגישים ואתה עונה מהר לכל בעיה ובקשת עזרה.
תודה

מיכל אילן

ברצוני להודות לך על קורס גאוני ומאוד משתלם ומועיל, הגישה הייתה מאוד נוחה וברורה…

אוהד היקר
ברצוני להודות לך על קורס גאוני ומאוד משתלם ומועיל, הגישה הייתה מאוד נוחה וברורה, היכולת להתכתב איתך לשאול שאלות ולקבל מענה מהיר ומדוייק מאוד עזר והרגיע.
התרגילים והטבלאות מאוד עזרו לי לשנות הרגלים ודפוסים לא בריאים ,למדתי המון והראייה שלי לגבי עצמי מאוד השתנתה. אני בטוחה שיש עוד דרך וכמו שאתה אומר צריך לתרגל ולשמר ולשפר. אבל אני מרגישה שציידת אותי בהרבה כלים וידע והתמודדות לחיים בריאים יותר, אני לא מאמינה לכל מחשבה, אני מודעת כל כך מודעת וזה מדהים.
הכי הכי חשוב שהרגשתי לא לבד, תמיד היית שם בסרטונים וביכולת להתכתב איתך ולקבל מענה מהיר. תודה רבה לך

טלי

שמתי לב שאני שולטת שוב בהרבה ברגשות השליליים והחרדות

הגעתי לאוהד לפני כשנה במטרה לטפל בבעיית אכילה רגשית. במהלך הטיפול הגענו לטפל בנושא שהתגלה במהלך הטיפול כשורש הבעיה – החלום לילדים שמתעכב, וקושי ביצירת סיטואציות שיובילו לזוגיות.

בחודשים שלאחר הטיפול, על אף תקופת הקורונה המאתגרת, שמתי לב שאני שולטת שוב בהרבה ברגשות השליליים והחרדות סביב הנושא. השתמשתי בכלים שקבלתי מאוהד כדי להתייחס לכל אכזבה כמכה קטנה בכנף ולא כ"סוף העולם". כל עיכוב הוא צעד אחד בדרך הארוכה, בתמונה השלמה.

ממליצה בחום להגיע לטיפול אצל אוהד, לטובת טיפול בכל נושא שמציק לכם בחיים. הטיפול מוגבל בזמן ומספק כלים פרקטיים להפליא. ניכר כי אוהד מאמין מאוד בשיטה, ומעביר אותה במעטפת של אינטליגנציה ואמפתיה המאפשרות להפתח בפניו.

שיר

ממליצה בחום, וחבל לי רק שלא פניתי לטיפול ב-CBT מוקדם יותר

הגעתי לטיפול עקב הפרעת אכילת יתר כפייתית שהרגשתי ששולטת בחיי. סיימתי את הטיפול כשתדירות התקפי האכילה שלי שואפת לאפס וחזרה לי התחושה שאני האחראית על חיי ועל הבחירות שלי באוכל. מעבר לכך, זכיתי לשיפור בביטחון העצמי ולכלים שהופכים את חיי היומיום שלי להרבה יותר רגועים ומהנים. במקום לחיות בתחושת מלחמה ולפחד מרגשות, למדתי להכיל אותם. ד"ר הרשקוביץ מסביר בצורה פשוטה להבנה, והוא נעים, סבלני ויעיל. ממליצה בחום, וחבל לי רק שלא פניתי לטיפול ב-CBT מוקדם יותר.

ריטה

מדהים כמה השפעה הייתה לקורס. בעיני לא צריך לשנות כלום. הוא פשוט ומושלם.

הקורס המקוון הגיע בזמן. לאחר שהתחלתי אותו הבנתי כמה אני שרויה במתח וחרדות קטנות. לאחר 3 שיעורים, קיבלתי אומץ לעשות שינוי משמעותי מאד, לעזוב מקום עבודה לאחר המון שנים ולעשות שינוי מבלי לפחד והיום לאחר שלושה חודשים אני במקום טוב, מרגישה טוב, בלי לחץ מיותר. מדהים כמה השפעה הייתה לקורס. הקורס עצמו היה מאד נוח לי, להאזין ולבצע בקצב שלי מידי שבוע. בעיני לא צריך לשנות כלום. הוא פשוט ומושלם. תודה רבה.

נורית

ישנו שיפור אין ספק בכלל

הקורס מאוד מעניין כפי שציינת לקראת סיום הקורס שאין צורך לצפות שהפחד ייעלם לגמרי אך הרגשות לאותו פחד ידעכו לאט ועם הזמן המנגנון של הלחץ יפעל בצורה פחות חזקה זה מה שהבנתי , מצפה מאוד שזה יקרה בינתיים ישנו שיפור אין ספק בכלל מצפה השיפור יהיה גבוה יותר , אתמיד בכל יום עם התוכנית אימון במידה ויהיה לי שאלות נוספות אשאל בקורס עצמו תודה רבה על הקורס היה מעניין מאוד.

אלי

קורס מעניין ומועיל, בהחלט נתן לי כלים נוספים ובהחלט הרגיש כמו עיסקה טובה

רכשתי את הקורס בשביל להעמיק את הידע שלי בפסיכולוגיה בכללי בשיטת CBT בפרט.

אני אמא לשני ילדים בוגרים (בן 24 ובת 19) שזקוקים מידי פעם לתמיכה רגשית והכוונה בהתמודדות עם אתגרי החיים.

הקורס מאוד עזר לי ״לסדר את הראש״,

נתן חיזוק לתובנות שכבר היו לי ( ניסיון חיים), כמו בית משפט בין רגש והגיון, לאתגר את מערכת הרגשית , לדעת להכיר ולהנות מהדברים הפשוטים שהחיים מזמנים לנו, לדעת להרפות ולנוח.

קורס מעניין ומועיל, בהחלט נתן לי כלים נוספים ובהחלט הרגיש כמו עיסקה טובה.

תודה רבה ובהצלחה בהמשך!

נטלי

הקורס היה פשוט מפרה ונהדר!

הי ד"ר הרשקוביץ:)

הקורס היה פשוט מפרה ונהדר!

עשיתי אותו בקצב שלי, שיעור לשבועיים ותרגלתי בכתב על דף( ולא שלחתי לך😳🤭- פוביה שיש לי ממחשבים).  השיעורים מובנים ומחולקים בצורה נהדרת ודורשים תרגול רב והכרחי להפנמת החומר ויישומו;)

אני טרם סיימתי את הקורס. עשיתי הפסקה של שלושה שבועות בזמן החגים לצורך לימודים רוחניים ושבירת שיגרה. מתכוונת להמשיך לאחר חול המועד סוכות. אני בסך הכל מרוצה מהקורס ואפילו אין לי צורך בשיחות פרטיות כדי ללבן קושיות למיניהן:)

המלצתי על הקורס בחום לקרוביי ומכריי!

מודה לך מאוד, ומאחלת לך חג שמח וכל טוב

         בברכה,

אסתר חן אזולאי

היו שיפורים. הרבה שיפור.

היו שיפורים. הרבה שיפור. אבל קצת התאכזבתי. חשבתי שזה ישתפר לגמרי יותר מהר. אבל עדיין עלי להמשיך בחשיפות שהן די קשות, צריך ללכת למקומות, להשקיע זמן ומאמץ, בהליכות בזמנים שונים, בגלל האגורפוביה. כל פעם עלי מחדש להיות מוכנה מחדש לחרדה ולא תמיד מתחשק. צריך הרבה התמדה, שבינתיים מסתדרת.
אבל דבר אחד גיליתי, אני מקווה שזה מתאים. לפעמים אני מחכה במקום המפחיד מספיק זמן ואז פתאום אני מרגישה איך האזור המפחיד, המפלצתי, פתאום מתהפך ברגש למקום ידידותי. החלטתי שזה סוג של רישום חדש במוח, שאם אעשה את זה מספיק זמן, המוח ישתנה בדיוק כמו שהשתנה בעבר מביטחון סביר לפוביה.

מבחינתי עדיף הקורס המקוון עם יכולת להתייעץ אם צריך מאשר להשתרך בכל פעם לכתובת אחרת, דבר שלוקח זמן ובעיקר יקר מדי בשבילי.

גליה

אוהד פשוט 10

אוהד פסיכולוג מעולה נעים , מסביר בצורה ברורה מדבר בצורה רהוטה הכל ברור הכל מסודר הכל מאורגן היטב .
כל הזמן אני משננת מה שלמדתי. זה עוזר לעבור את היומיום בקלות יותר .
פשוט 10 מושלם ממליצה בחום !

קארן

מאדם נרגן וכועס הפכתי לאדם שמח ומכיל

שלום אוהד,

רציתי להודות לך על המהפך שגרמת בחיי. מאדם נרגן וכועס הפכתי לאדם שמח ומכיל.

אני זוכר את הפתעתי כאשר שלחת אותי לדרכי אחרי 10 טיפולים! אבל זה עבד.

גם המשפחה הבחינה בשינוי, ומודה לך.

ד מתל אביב

OCD

היי לכולם (:
רציתי לשתף קצת מחווית סיום הקורס-
התחלתי את הקורס לפני שלושה חודשים לערך ואין ספק שזהו אחד הצעדים החכמים שעשיתי בחיי.
בתור מישהי שסובלת מאוסידי מעל לשני עשורים (בדיקות חוזרות ונשנות, צ׳ק ליסטים אין סופיים, מחשבות טורדניות, חרדות והיד עוד נטויה), אני יכולה לומר בפה מלא שזאת הפעם הראשונה שנתקלתי בטיפול שעזר לי בצורה משמעותית כל כך.
מאז היסודי חפשתי אחר הפתרון שיגרום למחשבות בראש להפסיק לעבוד שעות נוספות ולראשונה אני מרגישה שהצלחתי.
קבלתי ארגז כלים שמשפר וימשיך לשפר משמעותית את אורח החיים שלי.
אומנם זאת לא תרופת פלא והדחפים והמחשבות עדיין קיימים אבל ללא ספק התדירות פחתה וחשוב מכל מצב הרוח הכללי השתפר פלאים.
שורה תחתונה- ממליצה בחום!!! ❤️

סתיו

קורס מעולה שנתן לי המון

קורס מעולה שנתן לי המון כלים להתמודדות עם סיטאוציות מתאגרות בחיים, כבר מתחילת הקורס מרגיש שיפור בחיי ובטוח שהכלים שלמדתי יעזרו לי גם בהמשך!
ניתן לחזור על התכנים וללמוד בקצב שלך והפלטפורמה מאוד נוחה למשתמש:)
תודה רבה!

תומר

התקפי חרדה וחרדה חברתית

שלום רב 🙂
הגעתי לטיפול cbt עקב התקפי חרדה חוזרים וחרדה חברתית. תוך קורס מצומצם ד"ר אוהד הצליח לגרום לי לחשב את המסלול שלי מחדש, לראות את עצמי כאדם בעל ערך, לחשוב בצורה בריאה ומודעת ולהיות פחות מושפעת מהלחץ, לימד אותי כלים מדהימים שכל כך עזרו לי להתגבר על החרדה ופחדים, לעלות את הבטחון העצמי ולהקטין את הלחץ בכל תחומי החיים. החיים שלי השתנו לטובה ואיכותם עלתה פלאים ותודה ענקית על כך!

מירה

ואוווווו…. אחד הקורסים ?

נעים מאוד
אני מטפלת ומתמודדת עם חרדות
היה לי חשוב לעשות משהו לעצמי
בגלל לוז מטורף העדפתי קורס אונליין בזמן שלי.
מהשיעור הראשון התחברתי לגישת הטיפול cbt ולדרך שבה הקורס מתנהל.
דר' אוהד מקצועי אנושי סבלני
לכל שאלה קבלתי תשובה .
הכלים בקורס להתמודד עם חרדות עיוותי חשיבה וכו
מאוד טובים ומומלצים.
אני רוצה להגיד תודה ענקית על הקורס המדהים
התורם .
אתגעגע לאיימיל שאהבתי לקבל שנפתח שיעור נוסף
אם יהיה קורס המשך לא לשכוח לעדכן אותי.
ותודה תודה תודה
בברכה

עינת רוספשה

אוהד מדהים!!!

אוהד מדהים!!! ממש מנטור לחיים. הטיפול אצל אוהד מומלץ בחום לכל מי שרוצה לעשות דרך עם עצמו, להתפתח, להתקדם ולחשב מסלול מחדש. אוהד לימד אותי שאפשר לחיות את החיים אחרת. למדתי שיש בי את העוצמה להתמודד. אפשרי לבנות ביטחון עצמי ולהתמודד עם חרדות ופחדים . אנחנו חיים בעולם אינטנסיבי-עבודה, ילדים, משפחה, משימות ולחצים. לכל אחד יש רגעים קשים בחיים – אל תפחדו ליפול ואל תחששו לקום , לגלות את עצמכם ולעוף רחוק.

רעות שפיר

חרדה והתקפי חרדה

הגעתי לאוהד בעקבות חרדות והתקפי חרדה חזקים, לאחר 4 שנים (!!!) של טיפול פסיכולוגי בשיחות שבמהלכו אף התחלתי לקחת כדורים נוגדי דיכאון במינון גבוה במיוחד במטרה להגיע לרמה תפקודית תקינה בחיי היומיום.

הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי אצל אוהד שינה לי את החיים. הביטחון העצמי שלי עלה, וממשיך לעלות בעקבות טכניקות שלמדתי בטפול (ועודני מיישמת). בעקבות הטיפול השתחררתי מהתלות בכדורים, ולמדתי להתמודד עם (ולקבל את) הרגשות שלי. בטיפול למדתי דרך חיים חדשה, אורח חיים בריא לניהול הרגשות וקבלתם.

בנימה אישית – לכל מי שמתלבט לגבי טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, מסיבות כאלו ואחרות – ממליצה בחום – לנסות. אין קנה מידה להשואה בין טיפול שכזה לטיפולים מסוגים אחרים. ממליצה בחום. חבל לסבול שנים ארוכות בטיפולים ממושכים בשיחות ותלות בתרופות.

-אליאן

אליאן

בעיית עור בידיים כתוצאה מלחץ

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
בעיית עור בידיים כתוצאה מלחץ

האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
הטיפול עזר לי מאד, עובדות מדברות בעד עצמן התופעה חלפה כמעט לחלוטין.

האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
היה לי עוד טרם הטיפול שהעור אינה הבעיה, הטיפול פתר בעיה עמוקה יותר, אשר השפיעה על הביטוי בעור. אין ספק איכות החיים שלי השתפרה ללא הכר.

איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
באופן כללי אוהד מצליח לייצר בטיפול אוירה נינוחה, ומכילה, מבנה התוכן (במקרה שלי ), היה מאד יעיל ונכון, וסייע לי להפנים את הרעיון, והיישום. במהלך הטיפול אוהד הרבה בדוגמאות מהחיים ושיקוף של ארועים והתחושות שמלוות, דבר שסייע מאד להבנת התהליך והטיפול ברגש.

איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
אני באופן אישי ממליץ בחום !!!

שמולי

חרדות + OCD

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
חרדות + OCD
האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
הטיפול עזר לי מאד עם המחשבות, החרדות והטקסים (OCD) שהיו לי. הטיפול לימד אותי לקבל את עצמי ואת החרדות כי רק ככה אפשר להתגבר עליהן, הטיפול לימד אותי את הכלים כיצד להתגבר על המחשבות ואיך לתרגל באופן יזום או פאסיבי.
האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
טיפול ה-CBT השפיע עליי מאד לטובה – בסיום הטיפול הגדרתי את הטיפול כ"אורח חיים" – הטיפול לא בא רק כדי לפתוח בעיה או נקודה ספציפי, אלא ללמד כיצד להתמודד עם כל מחשבה או כל בעיה – כי לרוב הן נובעות מאותו המקור.
איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
ד"ר אוהד הרשקוביץ מקצועי ביותר. הוא ידע כיצד לגרום לי להיפתח בפניו במהרה והבין מיד את מקור הבעיה והקנה לי את הכלים לטיפול בצורה יסודית ומהירה. מעבר לכך נתן לי תחושה נוחה מאד בסביבתו.
איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
גם אם חוששים או מפקפקים בסוג טיפול – לנסות ולתרגל. בכל מחיר. זהו טיפול שהוכיח לי שהוא הכי עוזר ואפקטיבי – גם לאורך זמן. ממליצה בחום על ד"ר אוהד הרשקוביץ – מרגישה שהוא החזיר אותי לעצמי ויותר מזה – חזקה מאי פעם – ומודה לו על כך באופן אישי.

דניאל

התקפי חרדה

היי אוהד
מה שלומך?:)
כבר הרבה זמן שאני רוצה לשלוח לך הודעה.
חשוב לי לפני הכל להגיד לך תודה.

רק בחודשים האחרונים שכשנכנסתי לתקופות קושי חדשות הצלחתי להבין באמת כמה עזרת לי ושיפרתי את איכות החיים שלי.
אני אומנם לא ב100% שליטה על המחשבות שלי אבל למדתי לקבל את הרגשות שלי ולא להלחם בהם מה שמקל את התהליך משמעותית ומאז לא היו לי התקפי חרדה, שבלי המפגשים שהיו לנו אני בטוחה שהיו אמורים להיות.
ויש לא מעט פעמים שאני מצליחה לדחות מחשבה מציקה לאח"כ מה שנותן לי רגיעה מידית.
אתה אחד הדברים הטובים והמשמעותיים שקרו לי בחיים ואני רוצה להודות לך על כך!
ובהזדמנות הראשונה שתהיה לי אחזור לסיים איתך את התהליך.
שוב, תודה🙏
שיר

חרדה והתקפי חרדה

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT? 
חרדות
האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
כן, הוריד את כמות החרדות והתקפי הפניקה שלי.
האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
מצליח להתמודד עם חרדות.
איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
מעולה, אהוד מטפל מבין ותומך.
איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
לגשת כמה שיותר מהר לטיפול CBT , לשיפור איכות החיים.
ארקדי

העלאת הבטחון העצמי שלי, התמודדות עם חרדות, בטיפול ב OCD ובאכילה רגשית

הגעתי לאוהד על מנת לטפל באופן ממוקד בהעלאת הבטחון העצמי שלי, התמודדות עם חרדות, בטיפול ב OCD ובאכילה רגשית.

בהתחלה הייתי סקפטי לגבי אפשרות של טיפול קצר מועד בכל כך הרבה נושאים אבל כל כך שמחתי לגלות שזה אפשרי. טיפול ה CBT כל כך התאים לי, והרגשתי איך התהליך מחזק אותי, גורם לי לשינויים חיוביים בנוגע לעצמי, ומסייע לי בכל הנושאים שבגללם פניתי לטיפול. בכל הנוגע לחרדות ו"טקסים" שהיו לי עם עצמי, אחרי זמן לא ארוך הצליח הטיפול לצמצם לי אותם משמעותית. אוהד עבד איתי על כל נושא שהפריע לי עם עצמי, ולאורך כל הדרך בצורה סובלנית ומאירת פנים. באמת שמדובר באישיות נדירה, ואני כל כך שמח שפניתי דווקא אליו. היום, לאחר שסיימתי את הטיפול, אני מרגיש שבידיי הכלים הנכונים לחיים טובים בהרבה, וכל סביבתי הקרובה אומרת לי שמשהו השתנה בי לחיוב. תודה רבה לך אוהד על העבודה הממוקדת איתי ועל ההקשבה. אני בטוח שמפה אני יוצא לדרך שעל אף שכוללת תמיד עבודה עצמית, כיף לי לדעת שהיא תיעשה בהרבה יותר בטחון עצמי ואסרטיביות, מה שלא היה לי כמעט בכלל לפני הטיפול.
צחי

התקף חרדה

אוהד היקר,
אני רוצה להודות על הטיפול המעולה ששיפר את איכות חיי במובנים רבים.
באתי בגלל התקפי חרדה שגרמו לי לקשיי נשימה שהפחידו אותי והציקו לי מאוד.
לא רק שהסימפטום נעלם תוך כמה פגישות אלא למדתי דברים עמוקים וכלים להתמודדות עם קשיים וחרדות.
למדתי שאין לסמוך על תחושות החרדה ואפשר להפריך בקלות את המחשבה שהמצב מסוכן ומצריך "fight or flight".
למדתי שגם אם התחושה לא תעלם היא לא באמת מסוכנת, ודווקא כאשר לא נמנעים מחשיפה, החרדה תדעך.
מומלץ לכל מי שלא רוצה שתחושת פחד תשלוט בחייו.
ט.

התקף חרדה

היי חברים

הגעתי לפני כ-5 חודשים עם התקפי חרדה מאוד חזקים, לאחר ששנה וחצי לפניכן התחלתי להשתמש בציפרלקס 10 מ"ג.. עליתי ל-20 ואז גם זה לא עזר..

הגעתי בגישה שאין מה להפסיד ואחרי שבדקתי כמה טיפולים החלטתי שזה הטיפול שיכול לעזור לי ולמזער את התקפי החרדה שלי, ולשמחתי היום אני 5 חודשים מאז שהתחלתי ואני ללא חרדות בכלל!!
הטיפול של אוהד היה מעולה, גם מחוץ לשעות פגישה שלנו, במיילים, בוואטס אפ ובכל דרך שרק רציתי הוא היה שם בשבילי וגם בימים שנכנעתי הוא היה שם לנער אותי ולהראות לי את חצי הכוס המלאה,
כל השבוע הייתי מחכה לפגישה שלנו כי ידעתי שאני יוצא משם עם כוחות מחודשים, נכון שגם לי היה חלק נכבד בתהליך אבל לא הייתי מצליח לעבור את זה בלי מורה לחיים בדמותו של אוהד
אז תודה רבה על הטיפול המסור אני חייב לך המון!! תודה תודה תודה
נתי

פוביה ממחטים

פניתי לאוהד לעזרה בהתמודדות עם פוביה חריפה ממחטים. למרות היותי בשנות ה30 המאוחרות "הצלחתי" להתחמק מבדיקות דם.
הפוביה הפכה להיות מגבלה אמיתית עם הוצרות מצבים רפואיים שדרשו בדיקות כאלו ואחרות. הרגשתי אבוד, אחרי שנים של טיפול בשיטות שונות לא האמנתי שאני יכול להתגבר על זה.
אוהד לא התבלבל ומהרגע הראשון שידר בטחון ביכולתו לעזור לי. בהנחייתו הגעתי להישגים יוצאים מן הכלל, כולל ומעבר להתמודדות מוצלחת עם בדיקות דם.
ממליץ בחום רב!
אודי

anxiety

Hi Dr. Ohad,
When I got to you I was feeling helpless with my anxiety and my general approach to life. I left our first session a little skeptical about the results of the treatment…
Not because of the treatment itself, but because I doubted my ability of going through it and actually being able of improving my life. With your encouragement and all the CBT tools that you taught me, I was able to face my self-doubt head on and see my self-esteem increase with time. I am forever thankful for the new outlook on life you taught me and I'm looking forward to seeing where I can go with my newfound self-confidence — confidence which, if it wasn't for your friendly and objective approach, would undoubtedly go undiscovered. I really can't thank you enough for coaching me into changing my life in a way I never even fathomed I could. Thank you so, so much!

Maria

חרדה

הגדרתי את עצמי כחרדתית במשך 8 שנים ואפילו לקחתי תרופה נגד חרדה בשם ציפרלקס.. 8 שנים שחשבתי שמשהו לחלוטין לא בסדר אצלי בראש.. 8 שנים של ביטחון עצמי מאוד נמוך, 8 שנים שחייתי במחשבה שמשהו בי לא בסדר נפשית ופיזית.
התהליך שלי התחיל לפני שנה בדיוק, החלטתי להגיד ביי ביי לתרופה שכבר שנים בעלי מקצוע אמרו לי שאין לי צורך בה, שאני סך הכול רגישה וצריכה ללמוד לעכל את הרגשות כמו שצריך במקום להיבהל מכל תחושה שעולה בי.
החלטתי להפסיק אך ידעתי שאני זקוקה לתמיכה כלשהי אז בחרתי ללכת לקוצ'ר נפלא שבאמת הלך איתי יד ביד במשך חצי שנה ותמך בי וגרם לי לרצות להילחם בכל כוחי במחשבות הפסימיות.
לאחר חצי שנה היה המשבר הראשון והוא היה חזק, פה הבנתי שאני זקוקה לטיפול פסיכולוגי קוגנטיבי כדי ממש ללמוד איך לעכל את הרגשות כמו שצריך( נשמע לכם פשוט אה?).. חברה טובה המליצה לי ללכת לטיפול בשיטת הCBT ואוי כמה שהיא צדקה!
הלכתי למטפל מדהים בשם אוהד הרשקוביץ ואפשר להגיד שהוא פשוט שינה לי את החיים.
הוא לימד אותי שאני יוצרת שרשרת של לחץ כשאני לא נותנת לחרדה מקום, הוא לימד לבחון את המחשבות שלי במקום ישר להאמין לכל דבר שעולה, הוא לימד אותי להתמודד עם הדברים שמפחידים אותי.
שנה קדימה מתחילת התהליך אני מקבלת את עצמי, אני מקבלת את הרגישות שבי לטוב ולרע (שלא תבינו לא נכון יש גם המון טוב) אני מבינה מתי יש סיבה להילחץ ומתי לא, מתי הרגש יוצא מפרופורציה וצריך לעצור רגע ולנשום.
אני בוחרת כל יום ויום לא לשחק אותה קורבן, מזכירה לעצמי ללכת אחרי הלב ולא לפקפק בהחלטות שלי, להפסיק לחשוב שהיקום כולו נגדי בכל סיטואציה בחיי וכמובן לאהוב את עצמי.

דידי

פרפקציוניזם

הגעתי לאוהד כשאני פרפקציוניסט פסימי שמבקר את עצמו כל הזמן.

לאחר טיפול מדהים וממוקד שבמהלכו התעצבנתי, התאכזבתי, התעצבתי, צחקתי, התגאיתי, והתמלאתי, ובעצם חוויתי ולמדתי לקבל את כל קשת הרגשות ואם לא באהבה אז בהבנה רבה.

השיעור לחיים והדרך טובה יותר שאוהד הקנה לי יילכו איתי לכל החיים.

על אוהד עצמו כמטפל אני אומר שהוא איש מדהים ומסור כל כך, יודע לתת מילה טובה כשצריך וגם לכוון אותך מחדש כשצריך והכל קורה בנעימות ועם מילים חזקות שפשוט מתיישבות בראש בלב ובנפש.

תודה לך אוהד על הטיפול ועל הכל הכל בכלל, היה ממלא, מעשיר וכיף!

יצחק

אוהד היקר
רציתי להגיד תודה על כל מה שעשית בשבילי וכל מה שעשינו ביחד.
העבודה הנפשית היא אינסופית ובו בזמן היא מעגלית, ספירלית.
וטיפול הוא חלק בספירלה הזאת.
הוא מתחיל כאן, ביני לבינך, וממשיך כאן, ביני לביני.
לא חסכת במאמץ ועבודה הראויה למחמאה ואני מרגישה היטב את התוצאה.
אני גאה ושמחה לסיים איתך את הטיפול.
והדרך הכי טובה
היא פשוט לומר את המילה:
תודה!

MS2017

חרדה חברתית

הגעתי לטיפול CBT כדי לטפל בחרדה חברתית שמלווה עוד מגיל קטן.
טיפול הCBT הוא הטיפול שהכי השפיע עליי מכל הטיפולים שלקחתי אי פעם.
הטיפול לימד אותי כלים חשובים להתמודד עם החרדה והדכאון שליוו אותי תקופה לא קטנה בחיים שלי.
באמצעות נוסחאות בסיטואציות שונות ומגוונות שקורות לי כמעט כל יום כמו פרשנות שלילית, חוסר בטחון, חרדה בפני מפגשים חברתיים.
לאט לאט עם החשיפה והשימוש בכלים שלמדתי בCBT שיפרו ועדין משפרים אותי מתי שאני בעבודה, עם חברים, המשפחה וכו.
טיפול הCBT הראה לי שיש תקווה.
שאין צורך להשלים עם הגורל ולחיות בחרדה כל החיים.
שתמיד יש דרך להתמודד ולשנות אם מספיק רוצים.
אני בן אדם הרבה יותר חיובי, מנהל מערכת יחסים בריאה הרבה יותר.
יודע לקחת הערות וביקורות בהבנה ומה שלא צריך בערבות חלקית.
אוהד מטפל מעולה,
יש לציין שלא היה יום שחזרתי מהCBT והרגשתי לא בסדר אחר כך.
גם לדברים שעבדו איתי פחות תמיד היה לו פתרון אחר למצוא שישמש אותי טוב יותר בסיטואציות של חרדה דכאון ומחשבות ללא סוף.
לרוב האנשים נדמה שטיפול אישי רוב הזמן הוא לא אפקטיבי.
לכולנו יש בעיות שונות ומגוונות שמלוות אותנו בחיים,
טיפול CBT נותן לנו את האפשרות הכי טובה להתמודד ללא טיפולים תרופתיים עם הבעיות האלה.

ברק

anxiety, low self-worth

Hi Ohad,
I wanted to thank you for the help you gave me earlier this year. I came to you because I wanted to tackle numerous issues of anxiety, low self-worth, and associated lack of assertiveness and indecisiveness that I felt were actively interfering with my well-being, function, and personal and professional life.
During the course of the ten sessions we shared, you gave me strategies to identify the unhelpful patterns of emotion, thoughts, beliefs, and attitudes that reinforced these problems, and to deal with them. You also gave me tasks to help me practice using these strategies “out in the field”, in real life, so that they would become habitual, replacing the non-skillful, damaging habits of thought that had evolved over a lifetime.
The work with you – and it was work, challenging and invigorating work – helped me realize that I could experience challenging emotions without having my behavior dictated by them. Your guidance and insight increased my self-confidence and have given me the power to recognize that my own needs are of value. I now feel more in touch with what I really want, so spend less time second-guessing other people’s needs and more expressing my own, which makes for better interpersonal relationships and clearer communication.
Your personality and professionalism were a really important element in the therapeutic experience. I felt you really walked the walk as well as just talking the talk: you were dynamic, were not afraid to give of yourself and your own experience, you were a great listener, and you offered strategies and advice so that sessions often felt more like coaching that previous experiences of psychotherapy that I have had – I appreciated this very hands-on, practical, experiential approach. You also clearly believed in and were able to transmit an understanding of the effectiveness of the CBT methodology. All this made for an empowering and energizing experience.
I still face challenges every day, and have varying levels of success in implementing the lessons I have learned: I guess dealing with the habits of a lifetime is itself a lifelong task. However, I would say that I have achieved a certain level of self-belief that I did not have previously, and I continue to build upon this in the effort to meet life full on with the tools and additional energy I now possess. For this I am very thankful.
RO71

פוביה ממחטים

אוהד
בתחילת הטיפול הייתי מאוד סקפטי. הרגשתי שנגזר עלי לפחד ממחטים. בכל פעם שחשבתי על זה, נהייתי חרד ושאר היום שלי היה נראה אחרת. זה היה השלד בארון שלי.
הבאת לי בטיפול שיטה גנרית, מעשית, על מנת להתמודד עם מכשולים כאלו בחיים. לא רק פחד ממחטים פתרתי, אלא יש לי עוד נקודת מבט להסתכל ממנה על החיים, נקודת מבט שאנשים נוהגים להפריך.
לא הייתי נכנס לטיפול איתך ללא התרשמות עמוקה מאוד בפגישות ההיכרות ממך. הוכחת לי שיש אנשי מקצוע שתוך זמן קצר יכולים להביא לשינוי אמיתי.
אני שמח שפתרנו את הבעיה הזאת ביחד, לא יכולתי לראות את זה קורה.
בנימה קצת יותר אישית, נעמת לי בתור בן אדם ואני מקווה שדרכנו יפגשו שוב, בנסיבות יותר חיוביות.
תודה רבה.
ד.

ד.

בעיות שינה וחרדות

הגעתי לטיפול במכון אצל אוהד עם בעיות שינה וחרדות, בעיות שהחריפו בשנתיים האחרונות עד כדי טיפול תרופתי. עוד טרם הטיפול אצל אוהד הלכתי לטיפול בפסיכותרפיה אצל פסיכולוג.
הטיפול הפסיכותרפי עזר מאוד כי תמיד טוב לדבר על דברים ולפרוק את הלחצים אבל זה לא עזר לי לשנות את אותם דפוסי ההתנהגות שהובילו אותי לחרדות בכלל ולבעיות שינה בפרט וככה לאט לאט החלקתי במדרון עד הטיפול התרופתי. ברגע שפיתחתי תלות בטיפול התרופתי החלטתי שאני חייב לנסות ולמצוא גישה אחרת שתחזיר לי את השליטה וככה אחרי חיפוש הגעתי אל אוהד כשאני אובד עצות ומתוסכל מהמצב.
אוהד לימד אותי צעד אחר צעד כיצד להתמודד עם הדברים. בהתחלה למדתי מאוהד איך בכלל לזהות את הרגשות בשלבים המוקדמים שלהם. הבנתי כיצד הרגשות האלה מכתיבים לי את דפוסי החשיבה וההתנהגות ואיך עליי להתמודד איתם. למדתי לתת מקום גם לקול ההגיוני ולאט לאט לשנות בעזרתו דפוסי החשיבה וההתנהגות. בעזרת הרבה תרגול אני מרגיש היום שהצלחתי להחזיר לעצמי את השליטה וממש לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות שלי. אני מרגיש שהטיפול עזר לי לא רק בבעיה המקורית שבגללה התחלתי את הטיפול אלא עזר לי ממש לשפר את איכות החיים ולהתמודד עם קשיים וחרדות נוספות. אני אבא ובעל, איש קריירה שעבר דבר או שניים בחיים שלו ואין לי ספק שהחיים עוד יזמנו לי אתגרים – אין לי מילים להודות לאוהד שעזר לי וצייד אותי בכלים כ`כ חשובים לחיים. תודה רבה!!!
בהערכה,
רר.

רר.

התקפי פאניקה

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
התקפי פאניקה
האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
לאחר מספר מיפגשים הרגשתי לגמרי אחרת עד כדי העלמות התופעה
האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
חזרתי לתיפקוד יום יומי רגיל
איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
אופן הטיפול היה ממוקד מטרה באופן מקצועי ופרטני
איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
לא להיות סקפטים להאמין בטיפול ובמטפל וזה עובד
רוני

רוני

התפרצויות זעם

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
הגעתי למכון בעקבות התפרצויות זעם בעבודה ולאחר
שהבוסים שלי הזהירו אותי לפני פיטורים.
למרות שהייתי סקפטי שמשהו יכול לעצור התפרצויות זעם
פניתי למכון CBT
האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
כן, המטרות הוסגו מעל למצופה חל שיפור ניקר בעבודה בעיקר מול לקוחות וספקים
האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
שינה אותי מקצה לקצה הייתי תמיד קיצוני בכל דבר בעזרת הטיפול למדתי למצוא את האמצע ובכללי להיות אדם יותר רגוע
איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
צוות המטפלים אמין מקצועי ואכפתי, נותן יחס אישי לכל מטופל
איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
הייתי ממליץ בחום למי שיש בעיות של התפרצויות זעם שבאמת מפריע לו בחיים ובאמת מעוניין בשינוי, לפנות למכון CBT
יאיר

יאיר

חרדה כללית

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
הגעתי לטיפול לאחר בעיות של חרדה כללית אשר לוותה בתחושות גופניות לא נעימות כמו דופק מואץ הזעה וכדומה
האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
טיפול CBT נתן לי כלים מעשיים כדי להבין שהתופעות הפיזיולוגיות ניתנות לשליטה והפחתה. בנוסף קיבלתי כלים כדי להיאבק במחשבות שליליות ופסימיות, וכן כדי לקבל חוזקות על תכונות שיכולות לכוון אותי למחשבות חיוביות.
כמו כן, עזרה בהעלאת בטחון עצמי.
האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
הטיפול השפיע על חיי המון, הקל עליי בכל המישורים של החיים ונתן לי כלים להתמודד ולדעת ולהבין שהכל בר טיפול , כמו כן, קיבלתי נק’ לעבוד עליהן במהלך השבוע בין פגישה לפגישה.
הטיפול עזר לי להתרכז ולהתמקד במקומות החשובים לי ולראות באור חיובי את כל הנעשה בחיי ובד בבד להפחית כליל את רגעי החרדה עם כל הסימפטומים המתלווים אליו.
איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
לי אישית הייתה חוויה נפלאה עם המטפל שלי- אני חושב שאחת מהנק’ החשובות למעט אופן הטיפול הוא החיבור עם המטפל ולשמחתי התמזל מזלי והייתה לי כימיה נפלאה אמיתית וכנה עם המטפל, דבר שהביא לתוצאות רצויות ואיכותיות.
איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?
אני חושב שהטיפול הוא מאוד מדויק ומצליח להפיג ולשחרר את הלחצים הקיימים בחיי היום יום שלנו , הטיפול הוא אינטנסיבי ונעשה גם במהלך השבוע כחלק מהמטלות למפגש הבא.
אדם שימצא כי הטיפול הנ”ל מתאים לו – יש לשים לב כי טיפול מסוג זה דורש גם מהמטופל להיות אקטיבי – ירוויח ממנו המון במגוון המישורים של החיים.
ממליץ בחום.
משה

משה

קונטרול פריק

אוהד יקר,
כשהגעתי אליך לפני שלושה חודשים הייתה בי חרדה מאוד גדולה ואמונה קטנה.
הגעתי למצב בו פחד שלט בי רוב שעות היום ומילא את חלל בית החזה שלי בצריבה
נוראית.
הגוף שלי הגיב ללחץ בצורה שהדאיגה אותי מאוד ובכל יום נוסף סימפטום חדש ומוזר,
שהיה קשה אפילו לתארו במילים.
פעולות יומיומיות פשוטות כמו ללכת לעבודה או לאוניברסיטה הפכו בהדרגה למעיקות
ולבסוף אף נמנעתי מהן לחלוטין.נשארתי בפנים.
אחד הדברים הקשים שבהתמודדות עם חרדה היא המחשבה על כך שהיא אף פעם לא
תעבור, שכך החיים שלי הולכים להיראות עכשיו, ישיבה בחדר בהמתנה אינסופית למישהו
שייקח את זה ממני ויחזיר לי את החיים המוכרים שלי בחזרה.
אני זוכרת שבמפגש הראשון שלנו שאלת אותי אם הייתי מגדירה את עצמי כ”חולת שליטה”
ובלי להסס כמעט עניתי בחיוב.זה הרי אחד המאפיינים הבולטים באישיות שלי.
אני חושבת שכבר בסוף השיחה הראשונית הזו התחלתי להבין את מהות הטיפול,
כששאלתי אותך בדאגה לפני שיצאתי מהחדר: “אני אצליח לשלוט בחרדה?”
בטרם הספקת לענות, הבנתי שאני צריכה לנסח את השאלה מחדש.אולי שליטה היא לא
הדרך הפעם, אולי אנסה משהו חדש…
במהלך הטיפול העזתי להסתכל לפחד בעיניים, להתמודד עם השדים שלי, וזה לא היה קל.
זה עדיין לא קל, אני מניחה שאף אחד לא נהנה להשתכשך במי הביצה של עצמו.
ההבדל הוא, שעכשיו, כשאומרים על משהו שהוא לא קל, אני מיד מבינה מכך שהוא אפשרי.
התפקיד שלי במשחק הוא להיחשף ולפתח סיבולת והטבע כבר יעשה את שלו.
כשאני מתבוננת על עצמי מהצד נדמה לי שלמדתי להרפות קצת, לא לנסות לשלוט
בסיטואציה ולא להיאחז בהרגלים הרסניים שנותנים אשליה של שליטה, שמקהים את
תחושת החרדה רק לרגע ולבסוף רק תורמים להנצחתה.
בכל יום אני מוצאת את עצמי מתמודדת עם ספק ועם חוסר וודאות ולומדת לחיות עמם
בשלום, בלי לנסות להפוך כל סימן שאלה לסימן קריאה כפוי.
את הכלים שקיבלתי ממך בטיפול אני מיישמת בדרכים שונות בחיים שלי גם מעבר לחרדה.
זה היה שיעור שלא אשכח! אפשר לומר שאני מתרגלת חשיפה להרבה דברים שחששתי
מהם, כאלה שלא העזתי לעשות בעבר.זה מדהים לראות כמה שונים נראים האתגרים,
כמה קטנים החששות כשהמחשבה כבר התרגלה אליהם והרגשות פינו את מקומם לקול
ההגיון ולאמת.
אני זוכרת שבתחילת התהליך הסתכלתי על החרדה כעל פגם שישאיר אותי מאחור,
אבל, מהר מאוד למדתי שיש לי הן את האומץ והן את היכולת לממש את עצמי.
אז היום, עם אמונה קצת יותר גדולה וחרדה קטנה הרבה יותר אני ממשיכה הלאה.
תודה לך על שהזכרת לי שלמרות שאין לי שליטה על האופן בו מתרחשים הדברים,
יש בידי את האפשרות לבחור כיצד להגיב עליהם.

קרינה

טיפול בדימוי גוף

לד”ר אוהד היקר,
האמת שכבר מזה חצי שנה מדיי יום – יומיים אני חושבת על המכתב שאכתוב לך בראשי, ובכל פעם מתקשה לנסח
מחדש ולהביא את השינויים שחלו בי למילים… גם קשה לכתוב “מכתב תודה ,” מכתב שמסמל סוג של סיום, של
סגירת מעגל .
כשבעצם אני יודעת כי הדרך עוד ארוכה ועם כל נפילה, אני מנהלת את השיחות עמך, ביני לבין
עצמי… ומבטיחה בכל פעם – שהפעם אקבע עוד פגישה.
אני כותבת לך היום לאחר שאתמול הייתה לי הישנות קטנה מה שנקרא RELAPSE… ובאמת אחת לכמה
שבועות יש לי הישנות. אבל ההישנויות האלו בזכות השיחות איתך, הן קטנות, חד פעמיות (אם אפשר להגיד),
וחסרות חשיבות. הן לא גורמות לי לאבד שליטה, לאבד את חיי למשך ימים ושבועות. אני נופלת וקמה. בדיוק כמו
שאמרת לי.
היום אני יודעת לסלוח לעצמי ולקבל את הטעויות שלי ביותר הבנה. אני רואה שגם יש בי צדדים חיוביים – שלא
ראיתי קודם. התרכזתי ברע (מסננת שחורה, הכללה?…). אני מקבלת את עצמי. מאז השיחות שלנו, אני אדם אחר
כלפי עצמי, כלפי הבעיה שלי וכלפי העולם כולו. אומרים לי שהשתניתי השנה, שהתבגרתי . ואני בהחלט מרגישה
יותר נבונה ומנוסה . אני נותנת לכולם, עד גבול מסוים – לא רומסת את עצמי בשביל הרזון, בשביל האחים, בשביל
הסביבה. למדתי לקבל את המגרעות שלי – לשנות את מה שניתן ועם מה שלא, פחות או יותר לקבל ולהשלים . אם
טעיתי, אם הייתי רעה, אני כבר לא מענישה את עצמי. אני מזהה טעויות חשיבה ועיוותים. אני חושבת ונזכרת כל
הזמן במילותייך ” – את מרגישה או שאת מתבססת על עובדות “?
כמובן שהתמונה לא מושלמת ולא יפיפייה, פה ושם אני עדיין מוצאת את עצמי בנפילה. עדיין לא נפרדתי לגמרי
מהרגלי הישנים. אך אני מרגישה שאני בדרך הנכונה . התובנות שהחדרת בי מלוות אותי.
גרמת לדימוי הגוף שלי להשתנות פלאים – אני אמנם עוד לא אוהבת את עצמי, ולא מחלקת מחמאות כשאני
מתבוננת במראה.. אך אני ממטירה פחות גידופים, ומתעסקת במראה פחות. את השינויים והדיאטות אני עושה
בצורה בריאה, ואת הלחצים משחררת במקומות אחרים.
למדתי הרבה מאוד. או ם לסכם – למדתי לחיות בשלום עם עצמי ובצורה בריאה יותר.
נהניתי מאוד מהמפגשים עמך, ומהכלים שהקנית לי אני נהנית מדיי יום.
מודה לך על הכל…
מרינה

מרינה

טיפול בפחד מנחשים

ד”ר הרשקוביץ , ‘שלום .
אינני בטוחה האם אתה זוכר אותי אבל אנסה להזכירך במידה ולא. לפני שנה וחצי התחלת לטפל בי
ואני סבלתי מפוביה קשה מנחשים .
לפני שהגעתי אליך כל דבר הקשור באופן ישיר או עקיף לנחשים היה גורם לי לפאניקה נוראה, בעקבותה לא יכלתי
להתרכז בשום דבר אחר או לצאת מהפחד. לא יכלתי לטייל בשקט במקומות עם צמחיה, לראות ניישיונל ג’יאוגרפיק,
להכנס לחנויות חיות ועוד אפילו להגיד נחש או לשמוע את המילה היה מלחיץ אותי. העניין היה מתסקל ומדכא אותי.
רוב הזמן הייתי חיה בלחץ וחרדה להם לא הייתה סיבה מוצדקת. ועיקר הבעיה היה שהייתי נתקלת בדמויות של נחשים
בכל מקום צפוי ולא. וכמה שיותר נמנעתי מלעשות דבר בהם היה סיכוי לראות נחש (לא במציאות) ככה הדמות היה
נכנסת לתחומים בהם לא הייתה אמורה להופיע (לפחות לדעתי.(
כשהגעתי אליך ואמרת לי שיגיע זמן כשאוכל לראות תמונה של נחש ולא להכנס לפאניקה, לחץ יתר וחרדה מתמשכת
לא האמנתי לך. זה היה כמו להאמין לך אם תגיד שיום אח אתחיל לעוף .
את ה איתך סיימתי בחודש XXXX XXX, כי למרבה הצער, הפסקת לעבוד בXXXXXX, אבל כבר אז
הרגשתי יותר חזקה. הייתי בשלב שיכלתי לשבת במקום ( מחוץ למרפאתך) במקרה והייתי רואה תמונה של נחש או
רמז כלשהו לנוכחותו ואפילו היינו מתרגלים סרטון .
אחרי שהפסקנו את הטיפול, לא המשכתי עם טיפולים אחרים וחששתי שאני אחזור למצב בו הייתי .
עכשיו שנה אחרי הפרידה אני רוצה להודות לך מכל הלב!!!!
אני פחות מגבילה את עצמי בלראות טלויזיה או לגלוש באינטרנט ואני פחות נתקלת בנחשים וזה מחזק אותי. כמובן
שעדיין קיים הלחץ וגם חרדה אך זה לא מביא אותי למצב של היסטריה ואי תפקו כמו בעבר. אני כן מצליחה לראות
נחשים בטלוויזיה ולפעמים עושה את זה בכח (לרוב אני מסתכלת בין האצבעות, זה גורם לי להרגיש יותר מוגנת.(
לא אספר לך את כל המקרים בהם הצלחתי כי גם ככה רשמתי לך” מגילה (: “אבל אחד ממש משמעותי כן אספר .
הייתי עם בת דודה בXXXX וכשעברנו מול חנות חיות היה שםמשהו לא מוגדר באקווריום. בת דודה שלי, תמיד מנסה
לעזור לי בלעיז והיא דחפה אותי עד החלון ואמרה לי שלא אפחד משום שזה רג דג ארוך מאוד בתוך מים. עמדנו ביחד
כשאני מחזיקה את היד שלה במשך כ 3 דקות או אולי יותר (במקרים כאלה דקה נראית כמו חודש ) והסתכלתי על היצור
הזה .
כשהגענו הביתה , היא סיפרה לאמא שלי שזה היה נחש!!! אמרתי לה אבל זה היה דג. היא אמרה לי” לא, זה היה נחש
מים ”
הרגשתי מצד אחד מן גל של לחץ מאוחר מאוד ומצד שני הייתי מאוד גאה בעצמי .
אני מאוד מאוד מודה לך על כל העזרה והסבלנות שלך, כי רק בעזרתך עכשיו הרבה יותר קל לי לחיות לפחות
מבחינה הזאת(: .
אני רוצה לאחל לך בהצלחה ושתעזור לכמה שיותר אנשים כי זאת ברכה .
בכבוד רב ,
עדה

עדה
דילוג לתוכן