חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

ד"ר אוהד הרשקוביץ

אודות ד"ר אוהד הרשקוביץ

שלום לכם,

שמי ד"ר אוהד הרשקוביץ, ואני פסיכולוג CBT בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה (מס' רישיון 27-7769). קיבלתי את התואר דוקטורט לפסיכולוגיה קלינית (.Psy.D) מהבי"ס המקצועי לפסיכולוגיה בשיקאגו, ארה"ב (Chicago School of Professional Psychology) ובשנת 2004 עליתי ארצה מארה"ב.

לאחר שעליתי ארצה, מכרים רבים שאלו אותי איך ניתן לטפל בבעיות פשוטות כמו התקפי חרדה או OCD, ועוד אחוז משמעותי של אנשים טענו שעברו טיפול פסיכולוגי (לא בשיטת CBT) ללא שיפור משמעותי. כל אלו גרמו לי להבין מהר מאד כי הטיפול היעיל והמהיר שכל-כך נפוץ בארה"ב ובאירופה טרם נכנס למודעות של רוב הישראלים בזמנו, והתפלאתי לגלות כי לא קיים  מענה משמעותי לצורך בטיפול מסוג זה.

בזמנו כשעשיתי התמחות במרפאות של משרד הבריאות הבנתי שאני היחיד המציע טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אך במהלך השנים ראיתי הוכחות לכך שטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא לרוב טיפול לא רק קצר יותר מטיפול דינמי, אלא גם טיפול יותר יעיל בהפרעות מסוימות.

ניתן לקרוא אודות שיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) כאן >>

התחלתי ללמוד את השיטה יותר לעומק וצברתי ניסיון רב עם מגוון הפרעות בקליניקות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כמו: המרכז הישראלי ל-OCD, מכון אגם לשיקום הפרעות אכילה במרכז רפואי רעות, והיחידה לפוסט-טראומה אקוטית בבי"ח איכילוב.

אודות מכון CBT

הקמתי את מכון CBT בשנת 2009 בתל אביב, כדי לתת מענה לצורך בטיפול CBT יעיל וממוקד. במהלך השנים ועד לסגירתו בשנת 2017, המכון התפתח לסניפים בכל רחבי הארץ והתמחה בבעיות חרדה, OCD, הפרעות אכילה, הפרעות כפייתיות, ניהול כעסים, ודיכאון. צוות המטפלים כלל פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, פסיכיאטרים, עו"סים, ומלווים (לליווי של המטופלים בזמן התרגול בשטח), תחת ניהולי.

טיפולי CBT בקליניקה הפרטית 

לאחר סגירת מכון CBT חזרתי לקבל מטופלים במסגרת קליניקה פרטית בפתח תקווה או בזום. אני מזמין אותך לקרוא באתר אודות כל סוגי ההפרעות שבהן אני מטפל, לבקר בעמוד שלי בפייסבוק או בטוויטר, או לקבוע פגישה כבר היום.

פיתוח פרוטוקול טיפולי CBT-TIME 

בתור פסיכולוג CBT צברתי ניסיון רב בטיפול באנשים הסובלים משלל הפרעות שונות: עבדתי במרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות; היחידה לטיפול בפוסט טראומה אקוטית בבית החולים איכילוב; מכון אגם לשיקום מהפרעות אכילה ובמשרד הבריאות, והקמתי וניהלתי את מכון CBT,  רשת מרפאות ארצית שהתמחתה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. הניסיון שלי הראה כי גם כאשר ההפרעות מתבטאות באופן שונה (התקפי חרדה, פרפקציוניזם או OCD), אופני ההתנהגות, ההתמודדות עם הרגש ודפוסי החשיבה נמצאים על אותו הציר. הסיבה לכך היא שהפרעות פסיכולוגיות מבוססות על הביטחון העצמי שלנו. לכן פיתחתי את פרוטוקול CBT-TIME,  המתייחס ל-3 מנגנונים שנמצאים בבסיסן של כל ההפרעות:
  • המנגנון הקוגניטיבי המתייחס לדפוסי חשיבה שליליים, רומינציה, ביקורתיות, ציפיות נוקשות, וחוסר מוטיבציה / הערכה עצמית.
  • המנגנון הרגשי – המתייחס ליכולת שלנו להכיל רגשות לא נעימים במקום להיבהל, להילחם, לברוח או להימנע מהם.
  • המנגנון ההתנהגותי – המתייחס להתנהגות אימפולסיבית של שתלטנות, פרפקציוניזם, הימנעות, טקסים, אכילה, תלישת שיערות, וחוסר פורקן יעיל ובריא.

פרוטוקול זה שונה מפרוטוקולים אחרים שמטפלים בסימפטומים הספציפיים לכל הפרעה, מאפשר לפתור מספר בעיות יחד, והוא הבסיס לקורסים הכשרה שאני מעביר למטפלים וגם לקורס טיפול עצמי באינטרנט למטופלים אותו אני מציע כיום.

חשוב לי לענות על כל שאלה בדרך שהכי נוחה לך.

בהצלחה בדרכך! ד"ר אוהד הרשקוביץ 

סוגי טיפול CBT:

ד"ר אוהד מציע את סוגי הטיפולים הבאים:

קורס CBT לטיפול עצמי

קורס לטיפול עצמי בשיטת CBT עבור בעיות של חרדה, OCD, הפרעות אכילה, כעסים, שינה, ביטחון עצמי, ועוד. 

טיפול בקליניקה

טיפול פרטני שבועי בשיטת טיפול CBT עבור בעיות של חרדה, OCD, הפרעות אכילה, כעסים, שינה, ביטחון עצמי, ועוד. 

הכשרת מטפלים

קורס הכשרה למטפלים ב-CBT בשימוש הפרוטוקול הטראנס-דיאגנוסטי CBT-TIME

דילוג לתוכן