אודות ד"ר אוהד הרשקוביץ

שלום לכם,

שמי ד"ר אוהד הרשקוביץ, ואני פסיכולוג CBT בעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה (מס' רישיון 27-7769)

קיבלתי את התואר דוקטורט לפסיכולוגיה קלינית (.Psy.D) מהבי"ס המקצועי לפסיכולוגיה בשיקאגו, ארה"ב (Chicago School of Professional Psychology) ובשנת 2004 עליתי ארצה מארה"ב.

לאחר שעליתי ארצה, מכרים רבים שאלו אותי איך ניתן לטפל בבעיות פשוטות כמו התקפי חרדה או OCD, ועוד אחוז משמעותי של אנשים טענו שעברו טיפול פסיכולוגי (לא בשיטת CBT) ללא שיפור משמעותי. כל אלו גרמו לי להבין מהר מאד כי הטיפול היעיל והמהיר שכל-כך נפוץ בארה"ב ובאירופה טרם נכנס למודעות של רוב הישראלים, והתפלאתי לגלות כי לא קיים  מענה משמעותי לצורך בטיפול מסוג זה.

כשעשיתי התמחות במרפאות של משרד הבריאות הבנתי שאני היחיד המציע טיפול קוגניטיבי התנהגותי, אך במהלך השנים ראיתי הוכחות לכך שטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא לרוב טיפול לא רק קצר יותר מטיפול דינמי, אלא גם טיפול יותר יעיל בהפרעות מסוימות.

ניתן לקרוא אודות שיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) כאן >>

התחלתי ללמוד את השיטה יותר לעומק וצברתי נסיון רב עם מגוון הפרעות בקליניקות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי כמו: המרכז הישראלי ל-OCD, מכון אגם לשיקום הפרעות אכילה במרכז רפואי רעות, והיחידה לפוסט-טראומה אקוטית בבי"ח איכילוב.

אודות מכון CBT

הקמתי את מכון CBT בשנת 2009 בתל אביב, כדי לתת מענה לצורך בטיפול CBT יעיל וממוקד. במהלך השנים ועד לסגירתו בשנת 2017, המכון התפתח לסניפים בכל רחבי הארץ והתמחה בבעיות חרדה, OCD, הפרעות אכילה, הפרעות כפייתיות, ניהול כעסים, ודיכאון. צוות המטפלים כלל פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, פסיכיאטרים, עו"סים, ומלווים (לליווי של המטופלים בזמן התרגול בשטח), תחת ניהולי.

טיפולי CBT בקליניקה הפרטית 

לאחר סגירת מכון CBT חזרתי לקבל מטופלים במסגרת קליניקה פרטית בפתח תקווה או בסקייפ. 
אני מזמין אותך לקרוא באתר אודות כל סוגי ההפרעות שבהן אני מטפל, לבקר בעמוד שלי בפייסבוק או בטוויטר, או לקבוע פגישה כבר היום.

פיתוח פרוטוקול טיפולי CBT-TIME 

בתור פסיכולוג CBT טיפלתי באנשים שסובלים משלל הפרעות שונות. הניסיון שלי הראה כי גם כאשר ההפרעות מתבטאות באופן שונה (התקפי חרדה, פרפקציוניזם או OCD), אופני ההתנהגות, ההתמודדות עם הרגש ודפוסי החשיבה נמצאים על אותו הציר. הסיבה לכך היא שהפרעות פסיכולוגיות מבוססות על הבטחון העצמי שלנו.

 לכן פיתחתי את פרוטוקול CBT-TIME,  מתייחס ל-3 מנגנונים שנמצאים בבסיסן של כל ההפרעות: 

  • המנגנון הרגשי – היכולת שלנו להכיל רגשות ולהנות מרגש חזק.
  • המנגנון הקוגניטיבי – אילו דפוסי התנהגות מפעילים אותנו: המנעות ובריחה? שתלטנות ופרפקציוניזם?  
  • המנגנון ההתנהגותי – האם הרגש מוחצן החוצה באופן בריא ומועיל או מיתרגם לטקסים לא בריאים כגון תלישת שיער, חיטוט בעור, התנהגות כפייתית, או כסיסת ציפורניים? 


פרוטוקול זה שונה מפרוטוקולים אחרים שמטפלים בסימפוטומים הספציפיים לכל הפרעה, מאפשר לפתור מספר בעיות יחד, והוא הבסיס לקורס טיפול עצמי באינטרנט אותו אני מציע כיום. 

 

חשוב לי לענות על כל שאלה בדרך שהכי נוחה לך.

בהצלחה בדרכך!
ד"ר אוהד הרשקוביץ 

סוגי טיפול CBT:

ד"ר אוהד מציע את סוגי הטיפולים הבאים:

קורס CBT לטיפול עצמי

קורס לטיפול עצמי בשיטת CBT עבור בעיות של חרדה, OCD, הפרעות אכילה, כעסים, שינה, ביטחון עצמי, ועוד. 

טיפול בקליניקה

טיפול פרטני שבועי בשיטת טיפול CBT עבור בעיות של חרדה, OCD, הפרעות אכילה, כעסים, שינה, ביטחון עצמי, ועוד.