התפרצויות זעם – איך בוחרים מטפל מתאים?

נוטה להתפרצויות כעס פתאומיות המגיעות לצעקות ואף אלימות ושבירת חפצים? אם גם אתה סובל מהתפרצויות כעס ומעוניין לטפל בבעיה, דע לך שישנו פתרון –  ניתן לטפל בהתפרצויות כעסים.  באמצעות טיפול קוגנטיבי-התנהגותי ניתן להתמודד עם התפרצויות כעס, ניתן ללמוד לפרוק את הכעסים בצורה בריאה וליהנות מחיים ללא התפרצויות זעם. אך בשביל לעשות זאת יש לבחור את המטפל הנכון. אם כך כיצד בוחרים מטפל בהתפרצויות כעס? להלן כמה טיפים בנושא:


בחירת מטפל בהתפרצויות כעס

את הדגש הראשון בבחירת מטפל בכעסים יש לשים על שיטת הטיפול. מומלץ על מטפל בניהול כעסים המעניק טיפול CBT (טיפול קוגנטיבי-התנהגותי). שיטת טיפול זו הוכחה במחקרים כיעילה; היא מספקת תוצאות מהירות ומלמדת את המטופל לזהות את הסימנים או יותר נכון את דפוסי המחשבה המקדימים להתפרצות כעס וכמו כן מלמדת אותו כיצד לפרוק אותם בצורה שאינה פוגענית. וודאו שמי שמטפל בניהול כעסים עבר הכשרה מעמיקה לCBT. ישנם פסיכולוגים אשר עברו השתלמות CBT קצרה אך זוהי אינה הסמכה מלאה. חשוב לדעת שהכשרה ל CBT דורשת בדרך כלל לימודים של שנתיים בתוספת התמחות והדרכה.

הדבר השני שחשוב לבדוק כאשר מחפשים מטפל בהתפרצויות זעם הוא הניסיון של המטפל. מומלץ להעדיף מטפל שכבר עוסק בנושא תקופה ארוכה ויש מאחוריו מקרי הצלחה רבים של אנשים בהם טיפל ושינה את חייהם. מטפלים בעלי ניסיון בדרך כלל יכולים להציג בפניכם מכתבי תודה רבים.

נקודה שלישית בבחירת מטפל היא הצורך בחיפוש מטפל בעל ניסיון ספציפי בבעיה זו של טיפול בכעסים. מטפלי CBT הם כמו רופאים, לכל אחד ישנה התמקצעות אחרת.

לצורך הצלחת הטיפול על הסובל מהבעיה לשתף פעולה עם המטפל ולחלוק איתו דברים רבים מחוויות היום יום האישיות שאותן הוא עובר בהקשר לבעיית הכעסים שלו. לכן הדבר הקביעי שצריך לשים לב אליו הוא תחושת הבטן האישית שלכם. כאשר אתם מחפשים מטפל בהתפרצויות זעם חשוב שתרגישו בנוח לדבר ולשתף אותו, זה הכרחי לצורך הצלחת הטיפול. כאן אין שום טיפ שיעזור לכם ואין דרך לדעת זאת מראש, זוהי תחושת הבטן האישית שלכם במפגש עם המטפל. מומלץ לעשות שיחת טלפון מקדימה, אם השיחה זורמת ואתם מרגישים בנוח זוהי בדרך כלל האינדיקציה הטובה ביותר.

דר׳ אוהד הרשקוביץמטפל בכעסים

אם אתה סובל מבעיה של התפרצויות זעם הפוגעות בך ובסובבים אותך, אתה מוזמן להגיע לטיפול אצלי בקליניקה. שמי אוהד הרשקוביץ, בעל דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית לצד הכשרה ב CBT מבית הספר לפסיכולוגיה מקצועית של שיקגו.

מעל 17 שנה אני עוסק בטיפול בהפרעות שונות וצברתי ניסיון רב. בעברי עבדתי במרכז הישראלי לטיפול בהפרעות טורדניות כפייתיות; היחידה לטיפול בפוסט טראומה אקוטית בבית החולים איכילוב; מכון אגם לשיקום מהפרעות אכילה ובמשרד הבריאות. בין השנים 2009-2017 פתחתי וניהלתי את מכון CBT,  רשת מרפאות ארצית אשר העניקה טיפול קוגנטיבי התנהגותי לכעסים, כמו גם להפרעות אחרות, למתבגרים ומבוגרים. היום, אצלי בקליניקה, אני מטפל בכעסים, כמו גם בהפרעות אחרות, החל מהפרעות אכילה ועד תלישת שערות. ניתן לקבל פרטים על קביעת פגישה אצלי כאן >>

שיתוף המאמר:

לפודקאסט "בריא בראש":

אין מטפל קרוב באיזור שלך?

אין לך זמן או כסף להגיע לטיפול פרטי?

לא נוח לך לדבר עם מישהו על הבעיות שלך? 

קורס אינטרנטי בהנחיית ד”ר אוהד הרשקוביץ מלמד אותך להתגבר על החרדות ולשפר את החיים מקצה לקצה

טיפול CBT בסקייפ - דר` אוהד הרשקוביץ - פסיכולוג
דילוג לתוכן