ד"ר אוהד הרשקוביץ
פסיכולוג CBT

קורס CBT לטיפול עצמי

קורס CBT באינטרנט לטיפול עצמי

טיפול CBT בקליניקה

פגישה בקליניקה עם מטפל CBT

טיפול פסיכולוגי מקוון

פסיכולוג CBT בסקייפ / ZOOM

האם ניתן לשלב טיפול עצמי עם טיפול אצל מטפל?

האם ניתן לשלב בין טיפול עצמי לבין טיפול אצל מטפל? מתי השילוב הזה נדרש ויעיל? האם קיימת אפשרות כזו בקורס טיפול עצמי המקוון של ד"ר אוהד הרשקוביץ? כל התשובות לכל השאלות
האם ניתן לשלב טיפול עצמי עם טיפול אצל מטפל?

טיפול עצמי אמור לתת למטופל את כל הכלים שהוא צריך כדי להצליח, להבין, ללמוד ולתרגל עם האמצעים הטיפוליים. בין המתעניינים בקורס CBT ללימוד עצמי, יש שחוששים שהם לא יצליחו או לא יהיו מסוגלים להבין את הכל, או שחסרונו של המטפל יורגש, והאם ניתן לשלב במקרה הצורך בין הקורס לבין טיפול אצל מטפל. 

דגשים לשילוב בין טיפול עצמי וטיפול אצל מטפל

בהחלט ניתן לשלב בין טיפול עצמי וטיפול בקליניקה. עם זאת חשוב להגיע למטפל שמכיר את שיטת הטיפול העצמי, ובעיקר את הפרוטוקול המאפשר התאמה בין חומר הלימוד העצמי לתוכן המפגשים הפרונטליים.

בצורה זו נמנעים קונפליקטים, מבטיחים התאמה ומאפשרים לשלב את השניים בהצלחה. 

אלו סימנים מעידים שכדאי לשלב את הטיפול העצמי בטיפול מקצועי?

  • קושי בזיהוי דפוסים בעייתיים הדורשים שינוי.
  • קושי לעבוד עם הכלים. 
  • הצפה בקשיים אישיים.
  • קושי להתקדם בטיפול. 

 

הקורס לוקח בחשבון תופעות כאלו ומתייחס אליהן. ובכל זאת יש מטופלים שיעדיפו מענה מול מטפל בפגישות אישיות. לכן ניתן לשלב בין טיפול עצמי לטיפול בעזרת מטפל, ובחלק מן המקרים אף מומלץ לשלב בין השניים.

האם קיימת אפשרות לפגישות עם מטפל כחלק מתוכנית הקורס?

בקורס לטיפול עצמי של ד"ר הרשקוביץ קיימת אפשרות לכל הנרשמים להצטרף לקבוצה סגורה המיועדת להתייעצות עם דר' הרשקוביץ. בקבוצה זו ניתן להתייעץ, לשאול שאלות ולקבל עזרה בכל נושא ובכל בעיה במהלך המסע לטיפול עצמי במסגרת הקורס, ללא תוספת תשלום.

כמו כן, במידה ועולה הצורך בכך, למשתתפי הקורס ניתנת האפשרות לקבוע פגישות זום או סקייפ עם ד"ר הרשקוביץ במחיר מוזל.

הפגישות מיועדות לתגבר את העבודה הנעשית במסגרת התכנית לטיפול העצמי. במסגרת פגישות אלו ד"ר הרשקוביץ עוזר למטופל להתגבר על מכשולים שהוא לא מצליח להתגבר עליהם לבד, לזהות דפוסים ולהתמודד עם תופעות רגשיות שהמטופל לא מאמין שהוא יוכל להתמודד עמן, ולתת הכוונה הרבה יותר אישית.

טיפול עצמי CBT

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפודקאסט "בריא בראש":

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

יתרונות הקורס לטיפול עצמי

(לחץ לגודל מלא)   קורס לטיפול עצמי ד"ר הרשקוביץ פיתח תכנית ייחודית לטיפול עצמי בשיטת ה-CBT. בתוכנית האינטרנטית מקבלים את אותם הסברים שמקבלים בקליניקה על

מהם אחוזי הצלחה של טיפול עצמי בחרדה?

מהם אחוזי ההצלחה של טיפול עצמי בחרדה?

עד כמה טיפול CBT יעיל עבור חרדה? מהם אחוזי ההצלחה של טיפול עצמי בהשוואה לטיפול בקליניקה ע"פ מחקרים? מה חשוב לדעת לגבי אחוזי ההצלחה בטיפול עצמי ולמי הוא מתאים?

טיפול פסיכולוגי באינטרנט - טיפול עצמי בשיטת CBT

טיפול עצמי בשיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)

טיפול עצמי בשיטת CBT הוא שיטת טיפול פסיכולוגי אונליין המאפשרת לאנשים ללמוד כלי סי בי טי לשימוש עצמי מהמחשב או הנייד הביתי, ולהחלפת התנהגות והרגלים מזיקים בהרגלים בריאים יותר. מי יכול להרוויח מכך והאם היא מתאימה לך?

דילוג לתוכן