ד"ר אוהד הרשקוביץ

פסיכולוג CBT

קורס CBT לטיפול עצמי

קורס CBT באינטרנט לטיפול עצמי

טיפול CBT בקליניקה

פגישה בקליניקה עם מטפל CBT

טיפול פסיכולוגי מקוון

פסיכולוג CBT בסקייפ / ZOOM

האם ניתן לשלב טיפול עצמי עם טיפול אצל מטפל?

האם ניתן לשלב טיפול עצמי עם טיפול אצל מטפל?

יש אנשים המעוניינים ללמוד CBT לבד אך הם דואגים שזה לא יספיק להם, שהם לא יצליחו או שהם לא יהיו מסוגלים להבין את הכל. הדאגה המרכזית בד"כ מתרכזת בכך שיהיה להם כלי יעיל לטיפול עצמי אך הם ירגישו בחוסרו של מטפל. לאמיתו של דבר בהחלט ניתן לשלב בין השניים, כאשר טיפול עצמי אמור להיות משאב שנותן למטופל את כל הכלים שהוא צריך כדי להצליח, להבין, ללמוד ולתרגל עם האמצעים הטיפוליים.

יחד עם זאת, יש מטופלים המתקשים לזהות דפוסים בעיתיים אותם צריך לשנות, ולכן הם גם לא מצליחים להתקדם. לפעמים הם מרגישים שקשה מדי לעבוד עם הכלים שניתנו, או שהם הופכים למוצפים בקשיים אישיים ובגלל זה הם לא מצליחים בטיפול. למרות שקורס טוב אמור לקחת בחשבון תופעות כאלו ולהתייחס אליהן, בכל זאת יש מטופלים שיעדיפו מענה מול מטפל בפגישות אישיות. לכן ניתן לשלב בין טיפול עצמי לטיפול בעזרת מטפל, ובחלק מן המקרים אף מומלץ לשלב בין השניים.

מה שכן, חשוב להגיע למטפל שמכיר את שיטת הטיפול העצמי, ובעיקר את הפרוטוקול המאפשר התאמה בין חומר הלימוד העצמי לתוכן המפגשים בקליניקה. בצורה זו נמנעים קונפליקטים, מבטיחים התאמה וניתן לשלב את השניים בהצלחה. למשל בקורס לטיפול עצמי של ד"ר הרשקוביץ קיימת אפשרות לכל הנרשמים להצטרף לקבוצה סגורה המיועדת להתייעצות עם דר' הרשקוביץ. בקבוצה זו ניתן להתייעץ, לשאול שאלות ולקבל עזרה בכל נושא ובכל בעיה במהלך המסע לטיפול עצמי במסגרת הקורס.

טיפול עצמי CBT

נוסף לכך בחלק מהתוכניות לטיפול עצמי קיימת אפשרות לקבוע פגישות אישיות עם מטפל, פגישות המיועדות לתגבר את העבודה הנעשית במסגרת התכנית לטיפול העצמי. בעזרת פגישות אלו המטפל עוזר למטופל להתגבר על מכשולים שהוא לא מצליח להתגבר עליהם לבד, המטפל עוזר לזהות דפוסים שהמטופל לא מצליח לזהות לבד, הוא עוזר להתמודד עם תופעות רגשיות שהמטופל לא מאמין שהוא יוכל להתמודד עמן, ולתת הכוונה הרבה יותר אישית במרבית המקרים.

לא מדובר על משהו שהוא חובה לרוב המטופלים אבל מי שמרגיש שהוא זקוק לאופציה, היא בהחלט נמצאת על השולחן בחלק מהקורסים לטיפול עצמי. לא בכל הקורסים יש אפשרות כזו (זה לא מובן מאליו), אך בקורס לטיפול עצמי של דר' אוהד הרשקוביץ האפשרות לכך קיימת ובמידה ואופציה זו חשובה לך מומלץ לבחור קורס שהדבר זמין בו. 

אם אתם רוצים ללמוד עוד על קורס הטיפול עצמי של ד"ר אוהד הרשקוביץ, בבקשה לחצו על הקישור:

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לפודקאסט "בריא בראש":

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

דילוג לתוכן