מה הם היתרונות של טיפול עצמי בשיטת CBT ?

מה הם היתרונות של טיפול עצמי בשיטת CBT ?

קיימים לא מעט יתרונות לטיפול עצמי בשיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) במתכונת של קורס אינטרנטי, ויחד עם זאת ישנם כמה חסרונות בטיפול CBT קונבנציונלי מול מטפל. בואו נבחן את שני אלו, ונתחיל דווקא מחסרונות הטיפול הקונבנציונלי.

מבין הקשיים שניתן למנות, כשחושבים על המורכבות הקיימת בטיפול קונבנציונלי, ניתן להתייחס לנקודות הבאות. בארץ לא תמיד קל למצוא מטפל מוסמך ב-CBT, ואחד כזה שנגיש וממוקם קרוב למקום מגוריכם. בחיים העמוסים שאנו מנהלים זה לא טריוויאלי לפנות זמן כל שבוע, תוך הקרבת זמן אותו היינו יכולים לנצל בקרב בני משפחה או חברים. העלויות של טיפול קונבנציונלי הן גבוהות במידה ניכרת מהעלויות של טיפול עצמי דרך קורס, ועבור אנשים מסוימים גורם זה מטה את כפות המאזניים. ישנם אנשים שיתקשו או יתביישו לשתף אדם זר בחוויות אישיות ורגשות, בעוד בטיפול עצמי נהנים מגורם האנונימיות. כמו גם שברמה הטכנית טיפול דרך קורס אינטרנטי מאפשר לכם לחזור על חומרים וכלים טיפוליים כמה פעמים שתרצו, ואין חשש שמשהו ישכח או שיהיה צורך לחזור על דברים שנאמרו בפגישות יקרות נוספות.

כמו כן, ישנם מספר יתרונות ייחודיים לטיפול עצמי בקורס אינטרנטי. החל מכך ששיטה זו מאפשרת להתקדם בקצב יותר איטי, פחות מלחיץ, ובעיקר כזה שמותאם לסגנון האישי שלכם. אם לוח הזמנים שלכם אינו קבוע או מגביל בדרך אחרת, תוכלו לעבור על חומרי הקורס ולהשלים אותו בשעות לא קונבנציונליות שנוחות רק לכם. ויותר מכך ניתן לבצע את השיעורים בכל מקום ומכל מכשיר המחובר לאינטרנט. יתרון ייחודי נוסף הוא שניתן להתייעץ עם המנחה-מפתח של הקורס מתי שרק רוצים במסגרת קבוצה סגורה, במקרה ומתעורר קושי במשהו. הדבר אגב מתבצע ללא עלות נוספת, ובנוסף נהנים מהידיעה שהמנחה-מפתח של הקורס הוא מומחה בכיר בתחום ה-CBT.

 

טיפול עצמי CBT

 

ד"ר הרשקוביץ פיתח תכנית ייחודית לטיפול עצמי בשיטת ה-CBT. בתוכנית מקבלים את אותם הסברים שמקבלים בקליניקה על הבעיות ועל הטיפול בהן. מקבלים את אותם כלים להורדה מהאתר ולתרגול, וגם מקבלים את האפשרות למענה אישי, במידת הצורך, בעזרת קבוצת תמיכה סגורה או בעזרת פגישות אישיות. התוכנית לטיפול עצמי מהווה אופציה טובה במקרים הבאים:

  • למי שלא מוצא מטפל עם הכשרה רשמית ב-CBT קרוב לבית
  • למי שאין לו זמן להגיע לטיפול בפגישה אישית כל שבוע
  • למי שאין לו תקציב להוציא על טיפול אישי כל שבוע
  • למי שלא מרגיש בנוח כרגע לשתף אנשים אחרים בנושאים רגישים
  • למי שיש לו מוטיבציה גבוהה לעבוד לבד

לפרטים נוספים על התוכנית לטיפול עצמי באינטרנט לחצו על הקישור הבא:

לפרטים נוספים על התוכנית לטיפול עצמי באינטרנט >>

 

דר' אוהד הרשקוביץ

פסיכולוג ומומחה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). מטפל ומקבל מטופלים במסגרת קליניקה פרטית בפתח תקווה או בסקייפ. לפרטים או קביעת פגישה לחצו כאו. הוא פיתח קורס אינטרנטי לטיפול עצמי בשיטת CBT. לפרטים על הקורס לחצו כאן.

דר' אוהד הרשקוביץמה הם היתרונות של טיפול עצמי בשיטת CBT ?