חיפוש
Close this search box.

מה הם היתרונות של טיפול עצמי בשיטת CBT ?

מה הם היתרונות של טיפול עצמי בשיטת CBT?

קיימים לא מעט יתרונות לטיפול עצמי בשיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) במתכונת של קורס אינטרנטי, ויחד עם זאת ישנם כמה חסרונות בטיפול CBT קונבנציונלי מול מטפל. בואו נבחן את שני אלו, ונתחיל דווקא מחסרונות הטיפול הקונבנציונלי.

מבין הקשיים שניתן למנות, כשחושבים על המורכבות הקיימת בטיפול קונבנציונלי, ניתן להתייחס לנקודות הבאות. בארץ לא תמיד קל למצוא מטפל מוסמך ב-CBT, ואחד כזה שנגיש וממוקם קרוב למקום מגוריכם. בחיים העמוסים שאנו מנהלים זה לא טריוויאלי לפנות זמן כל שבוע, תוך הקרבת זמן אותו היינו יכולים לנצל בקרב בני משפחה או חברים. 

העלויות של טיפול קונבנציונלי הן גבוהות במידה ניכרת מהעלויות של טיפול עצמי דרך קורס, ועבור אנשים מסוימים גורם זה מטה את כפות המאזניים. 

ישנם אנשים שיתקשו או יתביישו לשתף אדם זר בחוויות אישיות ורגשות, בעוד בטיפול עצמי נהנים מגורם האנונימיות. כמו גם שברמה הטכנית טיפול דרך קורס אינטרנטי מאפשר לכם לחזור על חומרים וכלים טיפוליים כמה פעמים שתרצו, ואין חשש שמשהו ישכח או שיהיה צורך לחזור על דברים שנאמרו בפגישות יקרות נוספות.

כמו כן, ישנם מספר יתרונות ייחודיים לטיפול עצמי בקורס אינטרנטי. החל מכך ששיטה זו מאפשרת להתקדם בקצב יותר איטי, פחות מלחיץ, ובעיקר כזה שמותאם לסגנון האישי שלכם. אם לוח הזמנים שלכם אינו קבוע או מגביל בדרך אחרת, תוכלו לעבור על חומרי הקורס ולהשלים אותו בשעות לא קונבנציונליות שנוחות רק לכם. ויותר מכך ניתן לבצע את השיעורים בכל מקום ומכל מכשיר המחובר לאינטרנט. 

יתרון ייחודי נוסף הוא שניתן להתייעץ עם המנחה-מפתח של הקורס מתי שרק רוצים במסגרת קבוצה סגורה, במקרה ומתעורר קושי במשהו. הדבר אגב מתבצע ללא עלות נוספת, ובנוסף נהנים מהידיעה שהמנחה-מפתח של הקורס הוא מומחה בכיר בתחום ה-CBT.

טיפול עצמי CBT

שיתוף המאמר:

לפודקאסט "בריא בראש":

אין מטפל קרוב באיזור שלך?

אין לך זמן או כסף להגיע לטיפול פרטי?

לא נוח לך לדבר עם מישהו על הבעיות שלך? 

קורס אינטרנטי בהנחיית ד”ר אוהד הרשקוביץ מלמד אותך להתגבר על החרדות ולשפר את החיים מקצה לקצה

טיפול CBT בסקייפ - דר` אוהד הרשקוביץ - פסיכולוג
דילוג לתוכן