חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכתב ע"י מטופלת עם הפרעת אכילה

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT? בעיית אכילה, אכילה רגשית

האם ואיך טיפול CBT עזר לך? הטיפול עזר בצורה משמעותית. מהמפגש הראשון לא הייתה לי את תופעת האכילת יתר. כמובן שזה דרש ממני הרבה כח רצון, התמדה ודיבור עצמי-שגם אותו למדתי מהמטפלת. אך ההתנהלות השגויה שלי השתנתה לטובה מידית. ירדתי במשקל (לאט ובסבלנות) על אף התפריט החדש שהיה גדול יותר משהייתי רגילה! דבר שרציתי וזמן רב לא הצלחתי לשמר. על אף שהגעתי לתוצאות התנהגות טובות אני משתדלת מאד להתמיד בהמלצות של רויטל, ולעיתים שקשה לי אני קוראת את סיכומי המפגשים.

האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי? הטיפול שינה לי את אורח החיים שלי ממש, באכילה נכונה, בקו החשיבה על עצמי ועל הסביבה. פיתח לי את היכולת לעמוד מול לחצים חברתיים, מול דברים שבעבר מאד השפיעו על התנהגותי. במילים אחרות גם חיזק לי את הביטחון העצמי שלי. כמו כן עזר לי לצאת מהבועה שלי, לראות את העולם חיובי יותר ונעים יותר. נתן לי כלים רבים גם על שאר תחומי החיים (כמו שליטה בדחפים, סבלנות וכ'ו)

איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך? שיתפתי את רויטל המטפלת בבעיה על התחושות, הרצונות והמעידות, היא קיבלה את הדברים גם אם לא היו בהכרח נכונים, עשתה עיבוד והביאה פתרונות מעשיים. בסוף כל מפגש היא הגישה לי סיכום וספרות נרחבת יותר על הבעיה עליה דיברנו. מאד נהניתי מההקשבה, הקבלה, סבר הפנים, הסבלנות וכמובן הפתרונות המעשיים תוך כדי ליווי צמוד. תודה רבה רויטל!

איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT? להאמין בעצמינו שאנו יכולים לשנות. (דבר שמתעצם גם בזכות המטפל בהמשך) לבוא עם כח רצון לשנות, לקבל דיעה אחרת, גישה שונה והמלצות שחדשות לנו. ולהתמיד בהן. להבין שבמהלך הטיפול ישנם הצלחות רבות אך גם נפילות, ולצאת מהם מחושלים להתמודדות אחרת חדשה. סבלנות- המון סבלנות. לא בהכרח שכל פיתרון שניתן על ידי המטפל יהיה מעשי עבורינו, יש לגלות הרבה סבלנות עד שתמצא משוואה מתאימה בדיוק לנו. נהניתי מהמכון, מהשירות ומהתוצאות. תודה רבה לכם!

5-6-2014 יעל

דילוג לתוכן