חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מכתב ע"י מטופלת עם OCD

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?

הגעתי בעקבות הפרעה שנקראת OCD. החשש העיקרי שלי היה לפגוע בצורה לא מכוונת באנשים, דבר שהפריע לי מאוד גם בחיי היום יום וגם מבחינה מקצועית ,מפני שבחרתי ללמוד מקצוע טיפולי המשלב אינטראקציה מתמידה עם אנשים.

האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
הגעתי לטיפול כשהייתי במצב נפשי מאוד לא פשוט והחלטתי שאני לא יכולה להמשיך ככה יותר ושעלי למצוא דרך שתעזור לי. לפני שהגעתי לטיפול הנוכחי התנסיתי פה ושם בטיפול CBT, אך זה לא היה עם מטפלים שהתמחו בשיטה זו ולא נעשה אף פעם בצורה מסודרת עד הסוף. התחלתי את הטיפול ותוך כדי התחלתי לראשונה להתנסות גם בטיפול תרופתי, דבר שעד אז חששתי ממנו מאוד. אני חושבת שכדי להגיע לשיפור המשמעותי אליו הגעתי, היה צורך בשילוב של הדברים- טיפול מסודר ומקצועי, טיפול תרופתי ונכונות גבוהה שלי להשתנות ולהשתפר. הדבר שאליו אני הכי מתחברת בטיפול ה-CBT, הוא שהטיפול איננו נסב בעיקר סביב העבר, הילדות וכולי, אלא נוגע הרבה בהווה ובהתמודדות עם הקשיים הקיימים. העיקרון הוא להעביר אלי את הכלים, כדי שאני אוכל לעזור לעצמי, ולא אצטרך להיות תלויה במטפל בכדי להרגיש יותר טוב.

האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?

במהלך הטיפול הבנתי שהמטרה היא לא להגיע אל מקום מסוים, אלא להפוך את ההתמודדות לדרך חיים. לדעת איך להתמודד ואיך לעזור לעצמי במצבים שקשים לי.

איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?

לשמחתי כבר מההתחלה הרגשתי מאוד בנוח עם המטפלת שלי ובנוסף הרגשתי שהיא מבינה היטב את המצוקות שלי, מה הכי מפריע לי ומה הייתי רוצה להשיג. שיש לי אוזן קשבת ומעבר לכך שבאמת ובתמים אכפת לה והיא רוצה בטובתי. הרגשתי שבמקרה הצורך, אם קורה משהו חריג, היא תהיה זמינה עבורי ואוכל לפנות אליה לעזרה, ואכן כשקרה מקרה שכזה הרגשתי מספיק בנוח כדי להתקשר אליה ולהתייעץ אתה, דבר שאיננו מובן מאליו בכלל לדעתי.

איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT?

לפי הרגשתי והבנתי, זהו הטיפול הכי מתאים לבעיה שממנה אני סובלת. אני לא יודעת להגיד אם זו השיטה הטובה ביותר גם עבורכם, אבל אני יודעת ששווה לנסות ולהתייעץ. הטיפול דורש השקעה, גם מבחינת עבודה עצמית וגם מבחינה כספית. אבל אני נוהגת להסתכל על זה כמו שמסתכלים על חופשה: עובדים קשה כדי להרוויח כסף ואתו נוסעים לנופש באיזשהו מקום, כדי לנוח וקבל קצת שקט. אז פה גם עובדים, גם פה משקיעים כסף ובסוף זוכים לקבל את השקט שחיפשנו. בהצלחה.

25-5-2014

דילוג לתוכן