חיפוש
Close this search box.

מכתב על-ידי מטופלת עם OCD

עבור איזו בעיה/בעיות הגעת לטיפול CBT?
  OCD – מחשבות אובססיביות
בעיקר סביב זוגיות ומיניות, ואמונות נוקשות שמזינות את המחשבות האלה ביחד עם פרפקציוניזם (בתחומים אלה)

 
האם ואיך טיפול CBT עזר לך?
  הדבר החשוב ביותר שקרה לי בטיפול, כבר בפגישות הראשונות, הוא ההכרה וההבנה שיש לי בעיה, ויש לה שם. רוב המחשבות הטורדניות שלי (ואני מניחה שכך גם אצל כל אחד הסובל מ-OCD) נראות מציאותיות מאוד. במשך שנים האמנתי שהמחשבות שאני חושבת הן האמת, והן הפחידו אותי והלחיצו אותי ומצאתי את עצמי סובלת מאוד רוב הזמן, 24/7. ההחלטה ללכת לטיפול הגיעה מתוך ייאוש, הייתי למודת טיפולים (פסיכו דינמיים, לא CBT) ופתאום קיבלתי תקווה שיש לי בעיה ושאפשר לפתור אותה. זה הדבר הראשון שנאמר לי, עוד לפני שהבנתי כיצד נעשה זאת. בהמשך קיבלתי שק של כלים, תרגילים ואימונים – שהפכו את חיי לחיים אמיתיים ורגילים, לא כאלה שמנוהלים ע”י מחשבות. אני עדיין אותו בן אדם, ולא “שכחתי” מחשבות שהייתי נוהגת לחשוב – אבל היום אני יודעת מה לעשות כאשר הן מגיעות – והן מגיעות הרבה פחות, אם בכלל.

 
האם ואיך טיפול CBT השפיע לך על החיים באופן כללי?
  קיבלתי רגעים של אושר בחזרה, שרק הולכים וגדלים. האמונה
שלי בעצמי ובחיים חזרה אליי.
גם כשיש עדיין רגעים קשים – יש לי כלים להתמודד איתם, ואני יודעת שהם ילכו ויפחתו. אי אפשר להשוות את מי שהייתי כשהתחלתי את הטיפול באוקטובר, לבין מי שאני היום.

 
איך היית מתאר/ת את החוויה שלך עם המטפל האישי שלך?
  רויטל פשוט מקסימה…הנכונות שלה להקשיב, להבין, להיות זמינה עבורי גם במהלך השבוע ולא רק בשעת הטיפול – אני מעריכה את זה מאוד מאוד…רויטל הוציאה אותי מן החושך אל האור, פשוטו כמשמעו. הרגשתי שהיא מרגישה אותי.

 
איזו המלצה היית נותנ/ת לאחרים ששוקלים טיפול CBT? לא לוותר, לא לחכות, לא לקרוא באינטרנט שיש סוג כזה של טיפול אבל להתמהמה, ובטח לא ללכת לטיפולים רגילים
שיכולים רק להגביר את התחושה שהמחשבות אמיתיות.


דניאל

27-3-2015
 

דילוג לתוכן