חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול עצמי

לרובנו יש בעיות שהיינו שמחים לפתור: זה יכול להיות בטחון עצמי נמוך שמפריע לנו לפתח זוגיות, לבקש את ההעלאה שמגיעה לנו במשכורת או לפרסם את השירים שלנו בפייסבוק. הנטייה לפרפקציוניזם שעולה לנו בשעות ארוכות של השקעה ומורידה את הרווחיות של העסק לטמיון, או הקושי לקבל החלטות ששורף לנו את סופי השבוע בלי שעשינו בהם דבר.

אצל חלקנו מדובר בבעיות של ממש: חרדות או התקפי חרדה, OCD,  התפרצויות זעם, דיכאון, תלישת שיערות כפייתית, הפרעות אכילה או אחת משלל הפוביות שמפריעות לניהול חיים תקינים.

לא תמיד נמצא בסביבה הקרובה לנו פסיכולוג שמתאים לנו. לא תמיד יש לנו את התקציב לטיפול ממושך. אבל זה לא אומר שאי אפשר לטפל בבעיה:

ד"ר אוהד הרשקוביץ הוא פסיכולוג CBT, עם 20 שנות ניסיון ומפתח שיטת CBT-TIME. שיטה זו מוצאת בסיס משותף לכל הבעיות שלנו ומציעה פתרונות המבוססים על כלי CBT.  ד"ר הרשקוביץ פתח קורס טיפול עצמי המבוסס על עקרונות השיטה וכולל 12 שיעורים עם הסברים וכלים.

קורס טיפול עצמי יתן לך את כל הכלים לשפר את הביטחון העצמי ולטפל במה שמפריע לך, בלי לצאת מהבית ובעלות מופחתת ביחס לטיפול רגיל, ועם אחוזי הצלחה זהים לאלו של טיפול בקליניקה.

עוד על קורס טיפול עצמי בחרדה 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

יתרונות קורס טיפול עצמי
טיפול עצמי

יתרונות הקורס לטיפול עצמי

(לחץ לגודל מלא) קורס לטיפול עצמי ד"ר הרשקוביץ פיתח תכנית ייחודית לטיפול עצמי בשיטת ה-CBT. בתוכנית האינטרנטית מקבלים את אותם הסברים שמקבלים בקליניקה על הבעיות

דר אוהד הרשקוביץ - פסיכולוג CBT
CBT-TIME

פרוטוקול טיפולי טרנס-דיאגנוסטי CBT-TIME

פרוטוקול "CBT-TIME" הוא פרוטוקול מאוחד, המאגד את הטיפול בכל ההפרעות השונות והסימפטומים השונים. 

בבסיס הפרוטוקול עומדת ההנחה כי על אף שהם מתבטאים באופן שונה בהפרעות שונות, כל הסימפטומים יושבים על אותו ציר טעויות מבחינות של דפוסי חשיבה, התמודדות עם רגש ודפוסי התנהגות. 

הפרוטוקול מציע שלושה מוקדים דרכם המטופל לומד לזהות ולשנות דפוסים לא בריאים ולהחליפם בדפוסים יותר בריאים, אותם הוא מתרגל במהלך הטיפול.

האם ניתן לשלב טיפול עצמי עם טיפול אצל מטפל?
טיפול עצמי

האם ניתן לשלב טיפול עצמי עם טיפול אצל מטפל?

האם ניתן לשלב בין טיפול עצמי לבין טיפול אצל מטפל? מתי השילוב הזה נדרש ויעיל? האם קיימת אפשרות כזו בקורס טיפול עצמי המקוון של ד"ר אוהד הרשקוביץ? כל התשובות לכל השאלות

הצלחה של טיפול עצמי בחרדה
טיפול בחרדות

מהם אחוזי ההצלחה של טיפול עצמי בחרדה?

עד כמה טיפול CBT יעיל עבור חרדה? מהם אחוזי ההצלחה של טיפול עצמי בהשוואה לטיפול בקליניקה ע"פ מחקרים? מה חשוב לדעת לגבי אחוזי ההצלחה בטיפול עצמי ולמי הוא מתאים?

איך לומדים טיפול CBT באופן עצמאי?

איך לומדים טיפול CBT באופן עצמאי?

לעומת טיפולים פסיכולוגים אחרים, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא טיפול מובנה, שעבר סטנדרטיזציה, ואצל מטפלים רבים הוא בעל פרוטוקול ברור החוזר על עצמו. כתוצאה מכך,

האם טיפול עצמי יעיל כמו טיפול אצל מטפל

האם טיפול עצמי יעיל כמו טיפול אצל מטפל?

הטיפולים הכי יעילים אותם ניתן לעשות במקרים של חרדה הם טיפול תרופתי, טיפול דינאמי-פסיכואנליטי, וטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT). אבל יש טיפולים שלא ניתן לעשותם לבד:

טיפול פסיכולוגי באינטרנט - טיפול עצמי בשיטת CBT
טיפול עצמי

טיפול עצמי בשיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)

טיפול עצמי בשיטת CBT הוא שיטת טיפול פסיכולוגי אונליין המאפשרת לאנשים ללמוד כלי סי בי טי לשימוש עצמי מהמחשב או הנייד הביתי, ולהחלפת התנהגות והרגלים מזיקים בהרגלים בריאים יותר. מי יכול להרוויח מכך והאם היא מתאימה לך?

מה עושים בטיפול CBT

מה עושים בטיפול CBT

להלן פירוט קצר על מה עושים בטיפול CBT מול מטפל: הפגישה הראשונה היא פגישת הכרות. המטפל שואל שאלות על מנת שהוא יוכל להבין את הרקע

דילוג לתוכן