חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הפרעת אכילה – איך בוחרים מטפל?

אנשים רבים נקלעים למצבים של אכילה רגשית, כלומר מצבים בהם אנשים אשר אינם מצליחים להתמודד נכונה עם מצבים רגשיים ותחושות לא נעימות נופלים להתקפי זלילה. במהלך אותם התקפי בולמוס הם מכניסים לגוף כמויות גדולות של מזון, ללא קשר לרעב, ועד לרגע בו האכילה המרובה גורמת להם אי נוחות וכאבים. לעתים לאחר ההתקפים ישנו ניסיון לנטרל את האכילה המרובה באמצעות שימוש במשלשלים, הקאות וכו‘. זהו אינו מצב בריא ואף מסוכן ויש צורך לפנות לטיפול. בעזרת מטפל בהפרעת אכילה ניתן ללמוד להתמודד עם הרגשות והמחשבות שמביאות להתקפים בצורה נכונה; מטפל באכילה רגשית הוא לא סתם עוד איש מקצוע, עם מטפל לבולמוסים תצטרכו לשתף דברים אישיים ואינטימיים וחשוב לבחור אותו בקפידה. אז איך בעצם בוחרים מטפל בהתקפי זלילה?

שלושת הפרמטרים לבחירת מטפל לבולימיה

כאשר מחפשים מטפל לבולמיה ישנם 3 פרמטרים חושבים שצריך לשים אליהם לב: שיטת הטיפול, הניסיון של המטפל והכימיה האישית שאתם מרגישים עם המטפל.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) – בוודאי הבחנתם כי ישנם מטפלים בהפרעות אכילה העובדים בשיטות שונות. שיטת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי משלבת מכלול של שיטות פסיכולוגיות ובבסיסה שינוי בתפישת המציאות ויצירת שינוי התנהגותי. שיטה זו הוכחה כמוצלחת בתחום הטיפול בהפרעות אכילה. מומלץ להעדיף מטפל בהפרעת אכילה העובד בשיטה זו לאחר שלמד אותה בצורה מקיפה. שימו לב שמדובר במטפל שעבר הכשרה מלאה של שנתיים וסיים התמחות ולא קורס קצר. לקריאה נוספת על טיפול CBT בהפרעות אכילה >>

ניסיון – כמו בכל תחום בחיים הניסיון משמעותו רמה מקצועית יותר גבוהה. מטפל בעל ניסיון הוא מטפל שכבר ראה עשרות אם לא מאות מקרים של הפרעות אכילה ולמד להעניק את הטיפול היעיל ביותר. העדיפו מטפל באכילה רגשית עם רקורד וניסיון ולא מישהו שזה עתה התחיל לעסוק בנושא לאחר קורס CBT מזורז. מטפל לבולמוסים בעל ותק וניסיון יכול להציג לכם המלצות רבות של מטופלים.

כימיה אישית – זה לא כל כך נעים לשתף אחרים בהפרעות האכילה שלכם, במיוחד כאשר הן נובעות מבעיה בדרך בה אתם מתמודדים עם רגשות ומצבים לא נעימים. אבל מי שרוצה להתגבר על הבעיה צריך לעבוד בשיתוף פעולה עם המטפל וחשוב להרגיש בנוח ולסמוך על המטפל. כאשר מחפשים מטפל בהתקפי זלילה לכימיה האישית עם המטפל ישנו משקל רב בהצלחת הטיפול.

דר‘ אוהד הרשקוביץ – מטפל לבולימיה / התקפי זלילה / אכילה רגשית

אם גם אתם נמנים עם אותם האנשים המתמודדים עם מצבים של אכילה רגשית ומחפשים אחר מטפל לבולמיה, דר‘ אוהד הרשקוביץ יכול לסייע לכם כפי שכבר סייע למאות מטופלים מזה למעלה מ 18 שנה. דר’ אוהד הרשקוביץ הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית והכשרה מקיפה ב CBT אותה רכש בבית הספר לפסיכולוגיה מקצועית של שיקגו. בקליניקה של דר‘ הרשקוביץ תוכלו לקבל טיפול המשלב את הידע והניסיון הרב שצבר בטיפול בהפרעות אכילה. אין צורך להתבייש ולהמשיך לסבול, ניתן לקבל טיפול מוצלח אשר ילמד אתכם לזהות ולהימנע מדפוסי המחשבה המביאים להתקפיים בולימיים.

שיתוף המאמר:

לפודקאסט "בריא בראש":

אין מטפל קרוב באיזור שלך?

אין לך זמן או כסף להגיע לטיפול פרטי?

לא נוח לך לדבר עם מישהו על הבעיות שלך? 

קורס אינטרנטי בהנחיית ד"ר אוהד הרשקוביץ מלמד אותך להתגבר על החרדות ולשפר את החיים מקצה לקצה

טיפול CBT בסקייפ - דר` אוהד הרשקוביץ - פסיכולוג
דילוג לתוכן