ד"ר אוהד הרשקוביץ

פסיכולוג CBT

קורס CBT לטיפול עצמי

קורס CBT באינטרנט לטיפול עצמי

טיפול CBT בקליניקה

פגישה בקליניקה עם מטפל CBT

טיפול פסיכולוגי מקוון

פסיכולוג CBT בסקייפ / ZOOM

טיפול עצמי בשיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)

טיפול עצמי בשיטת CBT הוא שיטת טיפול פסיכולוגי אונליין המאפשרת לאנשים ללמוד כלי סי בי טי לשימוש עצמי מהמחשב או הנייד הביתי, ולהחלפת התנהגות והרגלים מזיקים בהרגלים בריאים יותר. מי יכול להרוויח מכך והאם היא מתאימה לך?
טיפול פסיכולוגי באינטרנט - טיפול עצמי בשיטת CBT

טיפול עצמי בשיטת CBT

שיטת CBT חוללה מהפכה בתחום הטיפול הפסיכולוגי. במקום טיפול דינמי ממושך על פני חודשים ושנים תוך חיפוש תובנות בעבר בדרך להארה, שיטת CBT הציעה טיפול ממוקד ויעיל שמתמקד בהווה ושם דגש על שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות לא בריאים שמפריעים לנו ולהחליף אותם בדפוסים בריאים יותר. 

למעשה, שיטת CBT מביאה ללומד אותה ארגז כלים איתם ניתן לפתור מגוון של בעיות והפרעות: חרדה על כל סוגיה (חרדה חברתית, התקפי חרדה, פוביות ועוד), דיכאון, הפרעות אכילה, בעיות בדימוי העצמי, OCD, בעיות שינה, כעסים, וכן הלאה.

שיטת CBT נמדדה מחקרית והוכחה כשיטה האפקטיבית ביותר בטיפול בבעיות רבות. מחקרים אף מצאו כי גם אנשים שנוטלים תרופות פסיכיאטריות מרוויחים מטיפול CBT ובמקרים רבים היא מסייעת להם להפחית את השימוש בתרופות אלו.   

טיפול עצמי בשיטת CBT הוא עוד שלב בהתפתחותה של השיטה, המאפשר לכל אחד ובכל זמן לקבל כלי CBT באמצעות לימוד עצמי שלה באופן מקוון וקבלת ליווי בתהליך זה ע"י פסיכולוג אונליין במידת הצורך.

השוואת טיפולים CBT טיפול דינמי

קורס טיפול עצמי בשיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)

פרטי הקורס

 • 12 שיעורים שבועיים
 • הסברים טיפוליים ע"י דר' אוהד באמצעות בסרטוני וידאו
 • כלים להורדה ותרגול
 • אפשרות להתייעץ עם דר' אוהד
 • גישה לשנה

עלות הקורס

 • עלות הקורס היא ₪3997 ₪997*
 • ניתן לפרוס את התשלום על 10 תשלומים של ₪399 ₪99 לחודש*
 • ניתן לבטל מכל סיבה ולקבל החזר מלא במהלך החודש הראשון

  *ההנחה בתקופת הקורונה ומוגבלת בזמן

"מה אם הקורס לא מתאים לי"?

 • ניתן להתרשם מהשיעור הראשון ללא הרשמה וללא עלות
 • ניתן לקבל החזר מלא במהלך החודש הראשון במידה והתכנית לא מתאימה לך
 • ניתן לעבור מהקורס לטיפול בקליניקה ולשלב את החומר שלמדת לבד בתכנית עם הטיפול בקליניקה על מנת לחסוך זמן ועלות בפגישות עם המטפל
 • מה אומרים מסיימי הקורס?

  איך עובד קורס טיפול עצמי בשיטת CBT?

  אחד הפתרונות שפותח על ידי אנשי מקצוע הוא תוכניות במחשב לטיפול עצמי. בתוכניות – או קורסים מקוונים – האלו, מה שקורה זה שהמטופל נרשם לקורס אינטרנטי ודרכו הוא מקבל הסברים על המנגנון הרגשי, על איך הבעיה מתפתחת, ועל מה צריך לעשות כדי לשנות את הבעיה. הדבר מתבצע באמצעות סרטוני וידיאו בהנחיית איש מקצוע. לאחר מכן המטופל מקבל את אותם הכלים שמקבלים בטיפול בקליניקה, איתם הוא יכול לתרגל במהלך השבוע. חלק מהכלים ניתן להוריד למחשב מאתר הקורס וחלק מהכלים הם תרגולים התנהגותיים, אך מקבלים את אותם הנחיות כמו בטיפול הפרונטלי.

  הקורס בנוי כך שכל שבוע המטופל מקבל שיעור חדש ותרגיל חדש, בדיוק כמו בקליניקה. ואז במהלך השבוע, בין השעורים, המטופל מקבל גם זמן לתרגל עם אותו תרגיל, או כלי, כדי שיוכל לשפר את היכולת שלו לפני שמתקדמים לאתגר הבא. כמובן שהמטופל מוזמן לעבוד בקצב שלו ולהתקדם בקצב שלו, כך שזה מאוד נוח, בגלל שהוא יכול לגשת לקורס מתי שנוח לו. אין חובה להתקדם בקצב של הקורס כל שבוע, ניתן להתקדם בקצב שלך או לעשות הפסקה במידת הצורך.

  בנוסף, אם המטופל מוצא שהוא מתקשה בטיפול העצמי, אז בחלק מהתוכניות יש אפשרות להשלים את הלמידה עצמית בעזרת ייעוץ עם איש מקצוע. למשל בקורס שלי ניתן להתייעץ איתי במסגרת הקורס גם בקבוצת תמיכה סגורה ללא עלות, או בעזרת פגישות אישיות בסקייפ/זום. למשתתפים בקורס פגישות אלו בעלות מוזלת.

  היתרונות של הטיפול עצמי כוללים את האפשרות לעבוד בקצב שלך, לחסוך בחלק מעלויות הטיפול (עלויות שיכולות להגיע לחמשה או עשרת אלפי שקלים), אין מכשול של חסך של מטפלים באזור המגורים שלך, ואין צורך לשתף אדם זר בנושאים רגישים. לסיכום, ישנם הרבה יתרונות בקורס טיפול עצמי.

  מה היתרונות של טיפול פסיכולוגי אונליין?

  מחקרים על טיפול פסיכולוגי אונליין הראו כי אחוז ההצלחה של קורסי טיפול מקוונים שפותחו על ידי מומחי CBT ופסיכולוגים בכירים, עומד על 60-80%, בדומה לאחוז ההצלחה בטיפול בקליניקה. 

  טיפול פסיכולוגי און ליין מביא איתו מספר יתרונות נוספים:

  1. נגישות וגמישות – הקורס מציע לך את האפשרות להתחבר מהבית בשעות שנוחות לך וללא הטרחה הכרוכה בנסיעה אל הפסיכולוג.
  2. אפשרות להעמיק – רוצה לחדד הבנה לגבי כלי מסוים? במסגרת טיפול עצמי מקוון אפשר לחזור על כל ההקלטות כמה שרוצים ומתי שרוצים, ולהתייעץ עם ד"ר אוהד במקרה הצורך באופן מקוון.
  3. טיפול CBT מוזל – קורס סי בי טי אונליין מוצע לאור הקורונה במחיר מוזל. זאת על מנת לאפשר לכמה שיותר אנשים שמתמודדים עם חרדות, דיכאון ומשברים שונים לפתור את בעיותיהם בדרך יעילה ומשתלמת.
  4. ללא חשש קורונה – חששות מהדבקות או כניסה לבידוד לא יכולים להפסיק את רצף הטיפול כאשר מדובר בטיפול  עצמי.
  5. טיפול פסיכולוגי אנונימי – ללא סיכון שמישהו יראה אותך מחכה בכניסה לפסיכולוג. הטיפול מתבצע מהמחשב או מהנייד שלך ומאפשר לך דיסקרטיות ואנונימיות. 

  מי יכול להרוויח מטיפול פסיכולוגי מקוון? (כמה דוגמאות על קצה המזלג)

  ד"ר הרשקוביץ פיתח תכנית ייחודית לטיפול עצמי בשיטת ה-CBT. בתוכנית האינטרנטית מקבלים את אותם הסברים שמקבלים בקליניקה על הבעיות ועל הטיפול בהן, באמצעות סרטוני וידאו מוקלטים. 

  מקבלים את אותם כלים להורדה מהאתר ולתרגול, וגם מקבלים את האפשרות למענה אישי, במידת הצורך, בעזרת קבוצת תמיכה או בעזרת פגישות אישיות. 

  התוכנית לטיפול עצמי מהווה אופציה טובה במקרים הבאים:

  • למי שלא מוצא מטפל עם הכשרה רשמית ב-CBT קרוב לבית
  • למי שאין לו זמן להגיע לטיפול בפגישה אישית כל שבוע
  • למי שאין לו תקציב להוציא על טיפול אישי כל שבוע
  • למי שלא מרגיש בנוח כרגע לשתף אנשים אחרים בנושאים רגישים
  • למי שיש לו מוטיבציה גבוהה לעבוד לבד
  • ובנוסף:

  אנשים עסוקים

  בשטף החיים קשה לפנות זמן לעצמך. אנחנו דואגים לקריירה, לילדים ולהורים המבוגרים ולא מוצאים את הזמן לדאוג לעצמנו.
  טיפול עצמי בשיטת CBT מאפשר לאנשי קריירה, אמהות ונשים בחופשת לידה למצוא את הזמן לטפל בעצמם בתוך השבוע העמוס.

  חסידי שיטת "עשה זאת בעצמך" 

  גברים רבים הם חסידים של שיטת עשה זאת בעצמך. הקורס מאפשר להם להתמודד עם קשיים ואתגרים מבלי לצאת מאזור הנוחות שלהם ולהכריח את עצמם לדבר עם פסיכולוג על הבעיות שלהם.

  חולי סרטן ומחלות ממושכות

  מחלה ממושכת גובה מחיר נפשי גבוה ממי שסובל ממנה ומבני משפחתו, אבל הזמינות לטיפול פסיכולוגי פרונטלי בשלב כזה אינה קיימת. טיפול פסיכולוגי און ליין יכול לספק את הצורך בטיפול בקושי הנפשי המתעורר בתקופה זו מבלי להעמיס על הגוף והלו"ז.

  בני נוער

  גיל ההתבגרות היא תקופה מבלבלת ומתסכלת. קבלת הכלים הנכונים ליצירת דפוסי חשיבה והתנהגות נכונים יכולה לסייע למתבגר ולהוריו לעבור את התקופה הזו יותר בקלות.
  *הקורס מומלץ לבני 16 ומעלה

  בני הגיל השלישי 

  גם בגיל השלישי יש חרדות, דיכאון והרגלים מזיקים. החשש מהדבקות מקורונה, בעיות נגישות וקשיים כלכליים מקשים על בני גיל זה לקבל טיפול פסיכולוגי הולם. טיפול CBT אונליין הוא פתרון יעיל ואפקטיבי גם למבוגרים, שיכולים לחזור על שיעורים לפי הצורך.

  מי שרוצה להיפטר מהרגל רע או לשפר איכות חיים

  כל אחד מאיתנו היה רוצה לשנות משהו: לשפר בטחון עצמי, להיפטר מתכונה רעה או הרגל לא בריא או אפילו להתמודד עם דיכאון קל.  ייתכן שנאמר לעצמנו שמצב כזה לא מצדיק טיפול פסיכולוגי, אבל הכלים בקורס CBT המקוון יכולים לפתור את הבעיה.

  שיתוף המאמר:

  שיתוף ב facebook
  שיתוף ב twitter
  שיתוף ב whatsapp
  שיתוף ב email

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  לפודקאסט "בריא בראש":

  אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

  יתרונות של הקורס לטיפול עצמי

  (לחץ לגודל מלא) קורס לטיפול עצמי ד"ר הרשקוביץ פיתח תכנית ייחודית לטיפול עצמי בשיטת ה-CBT. בתוכנית האינטרנטית מקבלים את אותם הסברים שמקבלים בקליניקה על הבעיות

  האם אני יכול לעשות טיפול CBT לעצמי

  האם אני יכול לעשות טיפול CBT לעצמי

  האם ניתן לעשות טיפול CBT לבד? טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) הוא שיטת טיפול שמתבצע בעזרת כלים קונקרטיים וברורים, כשהם מיועדים לעזור למטופל לזהות ולשנות דפוסי

  דילוג לתוכן